Wpis z mikrobloga

Chciałabym kupić sobie czytnik, ale pogubiłam się (,)
Chciałabym taki, który będzie miał fizyczne przyciski oraz łatwo będzie się przerzucało do niego pliki w różnych formatach. Przeraża mnie to, że co czytnik to ma inne zasady wgrywania, inne platformy, inne możliwości dostępu do tych platform itp.
Pewnie będę korzystać z legimi, bo jest to jednak miejsce, gdzie jest dużo książek w jednym miejscu.
Znalazłam takie:
-PocketBook Touch Lux 5
-Kindle paperwhite 5
-inkbook calypso plus

Który? Pocketbook z tego co wiem, ma zamknięte oprogramowanie ale częste aktualizację, kindle nie obsługuje plików epub a inkbook działa dosyć wolno ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#ebook
  • 8
-Kindle paperwhite 5


@turtledove: Kindle ogarnia tylko zamknięte formaty książek amazona. By wrzucić epub muisz albo ręcznie przekonwertować albo wysyłać plik przez serwery amazona. ALe praktycznie wszystkie ksiegarnie sprzedają ksiażki w formatach amazona i konwersja raczej działa ok z tego co wiem.

Który? Pocketbook z tego co wiem, ma zamknięte oprogramowanie ale częste aktualizację, kindle nie obsługuje plików epub a inkbook działa dosyć wolno ( ͡° ʖ̯ ͡°
@Kryspin013 @turtledove to już się zmieniło z Kindlami ostatnio i już nie wgrywa się MOBI tylko EPUB, tak jak dla pozostałych czytników. Wysyła się mailem i później po obudzeniu czytnika książka się ściąga automatycznie (potrzebne wifi i trwa to kilka sekund) lub można tradycyjnie kablem.

Ja mam Kindla PW3 od kilku lat i nadal kozak działa, tylko ja nie używam Legimi. Sprawdź tag bo było mnóstwo podobnych postów i porównań i będziesz
to już się zmieniło z Kindlami ostatnio i już nie wgrywa się MOBI tylko EPUB,


@gundogawa: Wut? Amazon wywalił mobi ale nie na rzecz EPUB tylko swojego innego zamkniętego formatu: az3w czy jakoś tak.

Wysyła się mailem i później po obudzeniu czytnika książka się ściąga automatycznie (potrzebne wifi i trwa to kilka sekund) lub można tradycyjnie kablem.


@gundogawa: Dżizas. Tak to było od zawsze. Nawet obrazki możesz sobie w ten
@Kryspin013: Ooo dzięki za info. Myślałem, że już przeszli na epub całkowicie. Ja zawsze przesyłam mailem, więc nie widziałem, że oni to jeszcze dodatkowo konwertują xd


@gundogawa: Spoko, Oni raczej nie przejdą na epub ze względu na DRM i pełną kontrolę nad swoim formatem ( ͡° ʖ̯ ͡°)