Wpis z mikrobloga

Przepisujemy w starszym mieszkaniu umowe na żonę (w zasadzie podpisujemy nową bo tamta się skończyła), które rozwiązania obecnie się najbardziej opłaca (taryfa na pewno G12 lub G12w bo ogrzewanie elektryczne), ale chodzi mi o cenniki. Tych serwisantów itp. nie chcemy w eko tez wywalone.
Dobrze kojarzę żeby brać Taryfę sprzedawcy?
Edit: https://czysteogrzewanie.pl/2019/07/jak-uciec-od-oplaty-handlowej-za-prad/ w sumie tu jest spoko opisane
#tauron #prad #energetyka
  • 3
Tak, albo nie. Wszystko zależy od stawek, a te na pewno odczujecie przy dzisiejszych zapowiedziach wzrostu cen dla domu (co wg mnie może nie nastąpić nigdy, bo ceny na Giełdach spadają, a po wojnie to już w ogóle wrócą do starych), bo jeśli zaproponuje Wam sprzedawca cenę 50 gr/kWh i opłata handlowa do 20zl, to można brać. Powyżej tego brałbym i tak taryfę sprzedawcy i jeśli tylko pojawi się opłata handlowa to
@obieq weź z poprzedniej faktury a najlepiej z kilku zsumuj ilość ile było zużycia na nocnej i na dziennej taryfie. Przelicz to sobie na nowy cennik na g12, g12w i dla porównania sumę obu na g11. Będziesz wiedział co się opłaca
@xtedek: g11/g12/g12w mam ogarniete, bardziej pytalem o cennik
@Cygan_Wojtus: wzialem taryfe sprzedawcy bez oplaty hanlodwej (~120zl) i bez gwarancji ceny ale tez bez okresu obowiazywania 2letniego bodajze. Jak sie cos pozmienia to sie wtedy bedzie zmieniac.
W przyszlym roku bodajze wybory, predzej bedzie tarcza niz podwyzka cen (albo minimalna)