Wpis z mikrobloga

Czasem widzę tutaj komentarze, że komuś się przetłuszczały włosy i miał łupież i przestał używać szamponu, albo po prostu przestał myć włosy codziennie i jak ręką odjął. W związku z tym mam pytanie do takich osób: po jakim czasie zaczęliście zauważać efekty?
Bo ja już któryś raz próbuje i nic. Teraz 3 dzień próbuje myć głowę samą wodą i na głowie mam taki gnój, że marzę o tym, żeby umyć porządnie łeb szamponem. Cały łeb mi się lepi i swędzi, ale nawet nie mogę się podrapać, bo ręką od razu jakbym wsadził do frytkownicy. Odechciewa mi się z takim łbem do pracy wychodzić, bo nie mogę się na niczym skupić przez to...
Kiedyś też próbowałem myć głowę zamiast codziennie to co 3-4 dni. Wytrzymałem dwa tygodnie, efektów nie zauważyłem żadnych, za każdym razem dzień po umyciu miałem gnój na głowie, ratowałem się trochę suchym szamponem, ale czekanie do następnego umycia za każdym razem było udręka i nie mogłem się doczekać, żeby sobie ulżyć i umyć łeb.

Nie wiem czy jest sens to kontynuować i ze sobą walczyć, jakoś nie czuje tego, że bo którymś tygodniu nagle wstanę i po prostu magiczne włosy przestaną mi się przetłuszczać...

#kosmetyki #higiena #dermatologia #wlosy #pytanie
  • 27
@krucjan: mam identyczny problem, a na dodatek po każdej nocy włosy mi się tak wywijają w każdą stronę, ze nie ma szans ich nie umyć, bo wyglądam jak strach na wroble xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krucjan: zacząłem używać szamponów medycznych co spowodowało natychmiastową reakcję na plus. Na początku był Nizoral, a obecnie przemiennie Vichy Dercos i Pirolam. Obecnie głowę raz na tydzień lub nawet dwa muszę myć. Polecam spróbować
@qscc szamponów próbowałem już z milion, generalnie większość działa ok, ale przez jeden dzień. Przestałem już wierzyć, że w końcu trafię na ten jeden magiczny, że głowa przestanie mi się codziennie przetłuszczać. Dlatego pytam o doświadczenia osób które przestały używać szamponów.
@krucjan: polecam kanał. Irytuje mnie swoją manierą mówienie, ale się zna na rzeczy.

Co do przestania używania szamponu to to działa ale to jest tak samo jak z każdą naturalną rzeczą - jeden ma lepsze geny, a inny nie. Są ludzie co mają gęste, mocne włosy same z siebie i nawet jak będą się źle odżywiać to i tak będą mieć lepsze od ludzi co dbają i dieta i kosmetyki do
LifeReboot - @krucjan: polecam kanał. Irytuje mnie swoją manierą mówienie, ale się zn...
@LifeReboot

Ale co do samego nieużywania szamponu to 3 dni to nic nie dadzą

Dlatego pytam się osób, które zachwalają ta metodę i ja stosują, żeby opisali jak to u nich wyglądało i po jakim czasie zaczęli zauważać efekty, ale jak na razie dostałem w odpowiedzi tylko kilka truizmów i 0 konkretów.
@krucjan: Tez tak miałem i probowalem jie używać szamponu, jedynie wodą. Po tygodniu mój łeb był czerwony jak pomidor. Teraz robię tak, ze raz w tygodniu myje szamponem przeciwłupieżowym, a tak to tylko żelem pod prysznic typu 3w1 czy cos xD i jest lepiej, nic nie swędzi, ani się nie sypie
@icojamamtuwpisac no to co to za udogodnienie, że używasz szamponu raz w tygodniu a resztę dni żel pod prysznic? Czy po prostu szampon jest droższy i liczysz, że 20 zł w miesiącu na nim oszczędzasz jak używasz żelu? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@krucjan: https://allegro.pl/oferta/dermena-szampon-do-wlosow-przetluszczajacych-sie-12378000350?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=lvsku&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_zdrowie_hb_health_pla_pmax&ev_campaign_id=17997543997
( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
zaczął mi się lekki łupież i zacząłem używać taki do łupieżu i pomogło, a sam szampon jest wydajny i niewiele trzeba, oczywiście myj codziennie włosy, a jak ci się przetłuszczają to najlepiej rano, będą dłużej świeże za dnia :)
@icojamamtuwpisac to skoro używając ten szampon włosy miałaleś tłuste i się z nich sypało, a używając żel pod prysznic nie masz problemu, to po co w ogóle ten jeden raz w tygodniu z niego korzystasz?
@krucjan: Jak nie umylam włosów codziennie, to następnego dnia miałam wysyp łupieżu i włosy jak smalec. W ciąży jie miałam siły na codzienne mycie, wiec myłam co 2/3 dzien ( zawsze myje włosy głowa w dół, wiec brzuch przeszkadzał). Nie wiem czy to kwestia hormonów, ale po takim 4 msc myciu i przemęczeniu się, mogę myć teraz wlosy spokojnie co 3 dzień nawet. No i tutaj przetłuszcza się głowa, a nie