Wpis z mikrobloga

Ponad pół roku na półce wstydu. W końcu nadążył się odpowiedni wieczór na... Everdell!

Partia rozegrana w 4 osoby, różne poziomy zaawansowania w grach planszowych, wiek od 27 do 55 lat. Gra zakończona wynikami 54,52, 51 i 38. Kilka spojrzeń do instrukcji. Wrażenia wszystkich bardzo pozytywne. Zdecydowanie jest to gra o niskim progu wejścia, postawiłbym ją między Wsiąść do Pociągu/7 cudów świata, a Zakazaną Wyspą Arnak/Terraformacją Marsa. Mechanika do załapania po kilku turach. Symbole, karty, instrukcja bardzo czytelne. Opis kart budowli i stworzeń w instrukcji.

Czas rozgrywki wraz z wytłumaczeniem zasad około 3 godzin (tak, wiem długo, w porównaniu z sugerowanymi 80 minutami na bgg). Kolejne rozgrywki będą na pewno szybsze.

Paraliż decyzji następuje, w szczególności podczas jesieni, jest sporo możliwości punktowania. Mózgożerność występuje w lekkim stopniu.

Losowość jest ale da się ją trochę zminimalizować poprzez niektóre karty i robotników. Podczas gry musieliśmy raz przetasować odrzucone karty (podczas jesieni niektórych graczy).

Grafiki są świetne, czuć też lekki klimat gry, komponenty wysokiej jakości, może tylko kartonowe drzewo budzić lekkie zastrzeżenia ale myślę, że ostrożne składanie i rozkładanie może zapobiec rozwarstwianiu drzewka na krańcach.

Wstępna ocena? Będzie grane. Myślę, że na 4 osoby da się zmieścić w 2 godzinach z rozkładaniem i podliczeniem punktów. Różowa zachwycona grą :D

Polecam każdemu graczowi, a w szczególności jako dalszy krok w hobby po pierwszych gatewaywach. Wstępnie 9/10.

#grybezpradu
Top_orrr - Ponad pół roku na półce wstydu. W końcu nadążył się odpowiedni wieczór na....

źródło: comment_1664134801syrnlDOf4IHluVrRPz3FWk.jpg

Pobierz
  • 7
@Top_orrr: Bardzo przyjemny eurasek, który przyciąga wyglądem. Po kilkudziesięciu partiach trochę nuży prostotą i teraz jak na niego patrzę, to chciałbym żeby był trochę cięższym tytułem. Spróbowałem już chyba każdej możliwej taktyki, wraz z oddawaniem wszelakich surowców, kart przeciwnikom i każda z nich jest dobra. Jedynie najważniejsze założenia to kilka kart produkcji przed przejściem do wiosny, a potem już mógłbym powiedzieć, że robi się lekki samograj. Po poznaniu zależności wiesz w