Wpis z mikrobloga

Mirki, mam taki problem, mam kawałek lasu parę kilometrów od domu, regularnie widzę że podkradają mi drewno. Chce kupić fotopułapkę ale kompletnie się nie znam, a nie chcę też wydawać kilka tysięcy złotych bo to bez sensu.
Ktoś miał taką sytuację i rozwiązał to w ten sposób?
Jak to działa, wieszam, przyjeżdżam raz na miesiąc wymieniam kartę pamięci zgrywam i patrzę czy ktoś nie kradnie?
Czy może ktoś jakaś polecić do 5 stów?
Czy muszę mieć kartę SIM do tego?
Czy ona zrobi zdjecie czy nagrywa 24/7?
Ile max wytrzyma bateria?
Jak to w praktyce się sprawdza ktoś korzysta?
#las #mirkoelektronika #zlodzieje #polowanie #elektronika #kamerasportowa #kamerasamochodowa
  • 10
@mlynsk: #!$%@?ąc od fotopulapki, do jakiego zwierzecenia doprowadza ten rząd, ze ludzie nawet drzewo z prywatnego lasu kradną. To nawet nie jest zwierzecenie bo to urąga zwierzętom. Mirku mam nadzieje, ze sobie poradzisz z tym zjawiskiem, trzymam kciuki!
@mlynsk: Nie mówię, ze nie kradli, wprost przeciwnie :) chodzi mi bardziej o fakt, ze są tacy, którzy kompletnie nie maja czym palić i już nie maja wyjścia, ale to czcze gadanie, znajda się tacy, którzy robią to dla zysku. Kradzież to kradzież i nie ma dlatego wytłumaczenia.
@mlynsk: Myśliwi używają różnych modeli z aliexpress. Są różne modele z kartami sim lub bez. Włączają się na czujnik ruchu. Kluczową kwestią jest dobre ustawienie. Musi stać niedaleko drogi wyjazdowej. Musi patrzeć na wprost. Pamiętaj że zasięg takie pułapki to jakieś kilka metrów. Zwykle są zasilane bateriami AA, powinny wystarczyć na 2-3 tygodnie, przy tej temperaturze.
@mlynsk: Fotopułapek jest multum. Są różne modele z różnymi funkcjami.

Dla Ciebie w takiej sytuacji polecałbym poszukać jakieś fotopułapki z możliwością włożenia karty SIM.
Fotopułapki z SIM mają zazwyczaj funkcje wysyłania MMSów i to od razu po zrobieniu zdjęcia. Może być tak, że dostaniesz zdjęcie w czasie kiedy złodzieje podjadą i będziesz mógł na nich nawet najechać i rzucić kilka mocnych petard pokroju "Achtungów" ( ͡º ͜ʖ͡º
Hej, mam Fotopułapkę HC-801 M. Mogę polecić jak z te pieniądze. Robi zdjęcia, nagrywa filmiki, dobrze się maskuje na drzewie. Mireczku, zaopatrz sie w kartę Orange. To jest domyślny operator dla Polski. Wcześniej miałem Denver i tam GSM nie działał. Możliwe, że właśnie z powodu operatora karty SIM, którym ówcześnie był Virgin. Po zmianie na Orange w HC-801 M GSM zaczął działać. Na full bateriach działa do tygodnia, dłużej nie testowałem. To