Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, mam ja takie cudo, frezuje sobie kosteczki do gry. Ale brakuje mi obrotów na tej maszynie. Wyciąga mi coś koło ~1000. Chciałem wymienić je na coś szybszego. Ale za cholerę nie umie znaleźć takich co by mi pasowały do uchwytu. Średnica silnika to 36mm, napięcie 12v. Szukałem na allegro, olxach, aliexpress. Jedyne co mi się udało znaleźć to takie cudo:

78,81 zł 5%OFF | 1pc 36mm 42mm CNC machine tools motorized spindle ER11 spindle motor drilling and tapping grinding
https://a.aliexpress.com/_EGMTGqP

Ale żadnych danych technicznych o nim. Po za nim to głównie fi 52.

Gdzie kurde można takie dostać?

#cnc #dyi #majsterkowanie #obrobkametali
tomek7322 - Mirki, mam ja takie cudo, frezuje sobie kosteczki do gry. Ale brakuje mi ...

źródło: comment_1664027086HpbTR6OWDuxlGz7jgW8mIe.jpg

Pobierz
  • 8
@Endoproteza69: e jak ja to tam zamocuje, odpada. Dosyć ciężki też na pewno..

@slavoy: Frezarka? Jaki dokładnie model to nie wiem, bo kupowałem od znajomego któremu zalegała na strychu i nic nią nie zrobił, a znowuż on kupił ja od jakiegoś gościa w Holandii za zgrzewkę piwa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tomek7322: to co tam masz to jest po prostu zwykły silnik DC modelarski klasy 550 (z wsadzony uchwytem na os by udawać wrzeciono) i idealnie wydaje się do wymiany na silnik brushless, a średnica 36mm to będzie dowolny z rodziny 36xx - np 3650 3660 itp. (Im dłuższy tym mocniejszy)..
Silniki brushless wybierasz wg parametru kV - ilość obrotów na volt. Jeśli masz tam zasilanie no 12v, i kupisz silnik np
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomek7322: AA no i taki silniczek ma też sporo mocy. Średnio po 20A na fazę potrafi wciągać, jak go obciążysz (ale w twoim zastosowaniu - raczej obciążony nie będzie) więc jeśli masz tam jakiś biedny zasilacz typu 12v 3A to musisz poszukać czegoś konkretniejszego, by ci się nie wyłączał przy obciążeniu startowym już....

No i daj info jak to zmodzisz jak ci to frezuje ;)