Wpis z mikrobloga

@blazko: się robi ( ͡° ͜ʖ ͡°) @xDyzio:

Zacznijmy od tego, że popularne maski neoprenowe ("antysmogowe","sportowe") to syf nienadający się do biegania. Najkrótsza droga do tego, żeby się zniechęcić do biegania w ogóle, a przy okazji załatwić się poważną infekcją.

Ja korzystam z 3M 7500, natomiast dość obiecująco prezentuje się dostępna w sieci Jula maska Elipse: https://www.jula.pl/catalog/odziez-i-artykuly-bhp/bhp/sprzet-ochrony-drog-oddechowych/maski-i-polmaski-oddechowe/polmaska-000036/

Co MUSI mieć dobra maska do biegania?
Proste:
1.
enron - @blazko: się robi ( ͡° ͜ʖ ͡°) @xDyzio: 

Zacznijmy od tego, że popularne mask...

źródło: comment_1664029246jOqxvEE0Wbupl8xSbChyX1.jpg

Pobierz
@enron: opory jakieś tam są - jak biegałem w masce to w tym samym tempie tętno było o kilka uderzeń wyższe. Ale poza tym wszystko się zgadza


@mucher: nie no, jasne że jakieś są - ale w porównaniu do masek "sportowych" to jakby ich nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mi w bieganiu w masce najbardziej przeszkadza, że nie mogę ot tak przedmuchać nosa (a mam
@xDyzio: ja wybieram bieżnie w domu i oczyszczacz powietrza. Do tego tablet i jakiś serial.

Wiem że nie każdy może sobie na to pozwolić ale bieganie w zimę po wioskach to masakra. Szczególnie wieczorem jak wszyscy rozpalają piece na noc
@xDyzio: osobiście też wolę na świeżym powietrzu. Bieżnie wybieram gdy nie ma sensownych warunków żeby wyjść, czyli jak dużo padało (staram się biegać po lasach, które wtedy są wielkim błotem), jest bardzo zimno (-15 np), of że nie idzie oddychać, bardzo pozna godzina (22 bieganie po lesie w totalnej ciemnicy jakoś mnie nie rajcuje).