Wpis z mikrobloga

Po stosunkowo znośnym 4 (co nie znaczy, że jakimś wybitnym), epizod 5 przebił moje najśmielsze oczekiwania, bo nawet ja nie sądziłem, że można coś tak spektakularnie #!$%@?ć xD

To jest taka wybuchowa mieszanka nudy, nieadekwatnego patosu i krindżu występujących po sobie na zmianę.
Żeby nie nabijać bezosowi śmieciowi wyświetleń, oglądam na filman.cc, dzięki czemu mogłem przyspieszyć do prędkości 1.5, bo inaczej bym nie wydolił - polecam każdemu, kto jeszcze tego serialu nie porzucił. Tak jak ostatni odcinek Rodu Smoka pozamiatał po poprzednim słabym, tak tutaj straciłem nadzieję, że coś jeszcze z tej historii się wyciśnie.

Drzewo zachorowało, więc elfy zdechnom, musimy zdobyć mithril od krasnoludów, bo mythril powstał z silmarilla i z mocy, która przenikła z drzewa w górach mglistych, przy którym walczył jakiś super elf z balrogiem i naładowali drzewo mocom, stało się ono mithrilem i był tam taki paweł, który musi zdobyć minerał fiutta, umieszczony w odpowiednim rdzeniu wytworzy tyle energii, że ja #!$%@?ę, nawet pierścień zniszczy.

Skręcało mnie z żenady jak słuchałem tych pierdół, oczywiście wszystko to zostało zmyślone przez kiepskich scenarzystów i można to traktować jako parodię historii z Silmarilliona - Feanor został poproszony o silmarille, których moc mogłaby przywrócić do życia Drzewa Valinoru. Tu jednak bez wyjaśnień pociągnięto to dalej jakoby moc mithrilu miała uzdrowić elfickie dusze z jakiejś zarazy, która pojawiła się w Śródziemiu. A, jeszcze podobno Galadrieli chcieli się pozbyć, że niby ta zaraza była z nią związana - może coś w tym jest, bo toksyczne i irytujące z niej babsko ;D

Ani widu ani słychu w kwestii tytułowych pierścieni władzy. Może w drugim sezonie akcja zdąży na tyle się rozkręcić, że coś na ten temat się dowiemy, bo w tym tempie w pierwszym tego uświadczymy.

Następny odcinek oglądam na prędkości 2.0

#lotr #ringsofpower #wladcapierscieni
  • 4
@PoncjuszPijak: Dobre było jak powiedział, że wygnał Galadriele by ratować elfy i zaraz po chwili, że zrobili wszystko co w ich mocy. A Erlond z tym trzymaniem tajemnicy to było takie żałosne. Jeszcze gada z Twoim Starym, że nie może powiedzieć o mithrilu królowi bo złamie obietnice (wtf xd) Jeszcze trzyma to w ręku xd.

Galadriela jeszcze nie daje Sauronowi w spokoju posiedzieć na Numenorze, tylko ciągnie go z powrotem.