Wpis z mikrobloga

Polecicie jakieś filmy czy seriale SF albo jakaś tematyka tajemnicy..

wydaje mi się że wszystko już widziałem, a ostatnio nie ma nic do oglądania. 1899 znalazłem, ale to przed premierą i nie wiadomo kiedy będzie, twórcy Dark, i serial albo może być zajebisty albo mega c-----y.

#seriale #film
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@r5678 10zl jeszcze do przeżycia nawet jeśli nie przypadnie do gustu. Daj znać jak się podobał bo ciężko mi powiedzieć jak się zestarzał:)
  • Odpowiedz
@darjahn: Obejrzałem 3 odcinki. Ciężko mi to idzie... ogólnie sam pomysł bardzo ciekawy, ale wykonanie nie najlepiej. Takie to jest spłycone, po łebkach i całkowity brak klimatu. 1 odcinek nawet nawet bo była ta tajemnica, ale następne to już ciężko idzie. Odnoszę wrażenie że to produkcja kierowana bardziej dla dzieci bo ma takie schematy proste, banalne. Jedna historia na jeden odcinek, czyli taki procedural trochę, brak rozwoju postaci. Tylko takie skupienie się prostej historii i nic poza tym.
w 2 odcinku trafiają na cmentarz z XIX wieku i jest duch dziewczynka która chce matkę, zabiera matkę tego gościa.. tamten wpada na pomysł żeby oddać temu duchowi jej matkę więc wykopują ją z grubu i wrzucają do rzeki i duch zwraca matkę tego gościa, zamknięcie historii, w 3 odcinku trafiają na jaskinię i teren jakiś tubylców i muszą przejść test czy mogą przejść.. potem wszyscy ślepną poza kamerzystą którego wykopali z obozu kawałek dalej i tubylcy chcą ich zabić.. jest potrzebny kwiat jakiegoś drzewa aby odzyskali wzrok.. kwiat znajdują wszyscy są zdrowi a test przechodzą jak jeden z członków załogi mówi żeby zabrali jego zamiast ich i znowu zamknięcie historii.

Taki prosty banalny schemat, gdzie całość serialu opiera się na tych prostych historyjkach w każdym z odcinków i nic poza tym. Duch zabrał matkę.. oddać matkę ducha, a ich matka wraca. koniec. Oślepli, trzeba znaleźć kwiat przez który znowu będą widzieć, tubylcy chcą im zrobić krzywdę, jeden musi pokazać jakąś dobrą wartość aby ich zostawiali. znajdują kwiat koniec odcinka.
Na zasadzie nowe miejsce, nowy problem, hiszpanka mówi z legend o co chodzi, rozwiązanie problemu koniec
  • Odpowiedz
@r5678: Cóż.... go with the flow... albo olej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak wspominałam oglądałam go dawno i podobał mi się klimat tajemnicy. Ja ten koncept kupiłam- nie był może jakiś wybitny i sam serial jest dosyć nierówny i momentami tandetny, ale nawet sama dżungla nadaje fajny klimat. Nie wiem czy to kwestia anulowania (chyba dostali mniej odcinków niż planowali). Dzieciom bym go nie pewno nie
  • Odpowiedz
@darjahn:
Szczerze mówiąc to nie wiem czy bym włączył dzieciom bo ich nie mam, ale myślę że tak.. wszak sam mając nie więcej niż 6 lat bo dopiero uczyłem się alfabetu, bo mam właśnie nieumiejętnie podpisaną kasetę kiedy jeszcze nie ogarniałem do końca pisma, to namiętnie oglądałem film The Car (1977) nagrany na vhs, polski tytuł to samochód morderca. czyli samochód który mordował ludzi w małym miasteczku, a prowadził go
  • Odpowiedz