Wpis z mikrobloga

Mierzył ktoś z Was realne zużycie prądu nowoczesnej pralki klasy A? Wg zapewnień etykiet biorą 400-500W na cykl. Moja 14 letnia Whirlpool podłączona pod miernik na standardowym programie 45st wzieła 550W (deklaracja producenta 850W). Wychodzi, że niema sensu wymieniać póki działa....
#pralka
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@magicznyfred: jeśli to nie jest pralka z PRLu to nie ma sensu. Było kiedyś porównanie pralki(czy tam lodówki) miedzy AAA vs AAA+ ... Różnica w cenie prądu pokryła droższe urzadzenie po 20 latach pracy (czyli w zasadzie dawno była technicznym trupem).
że odróżnia moc od prądu


@Anty_kacap: Raczej moc od ilości zużytego prądu. Przez pojęcie "prądu" można rozumieć wiele rzeczy jak natężenie czy napięcie.

ale mierzy się zużycie mocy, którą wtedy łatwo przeliczyć na wydane pieniądze.


@s---k: Bez czasu przez jaki pralka pobierała daną moc to sobie można wróżyć.
@Jacqoo: @s---k: @biskup2k: @Anty_kacap:

0,550KWh oczywiście. Natomiast cykl trwał 1:45 (deklarowany przez pralkę 1:30) załadunek raczej standardowy. Wiem ze większość współczesnych pralek ma długość cyklu AUTO - ale patrząc po Youtube też są to granice 1:15-1:45.

Przy dzieciakach pralka chodzi u mnie zazwyczaj 5 razy w tygodniu, więc w związku z planowanymi podwyżkami postanowiłem pozliczać sprzęty, bo limit 2000kwh to u mnie przekroczymy 4x( ͡° ͜ʖ