Wpis z mikrobloga

Siemka.
Planuję kupić swój pierwszy telewizor i wstępnie wytypowałem ten model - Samsung QLED QE65Q77BAT.
Czy ktoś z mirków ma ten tv i móglby podzielić się opinią, czy spoko ? Ewentualnie ktoś rozeznany w temacie mógłby doradzić coś w przedziale cenowym do 4/5tys. ? Niestety recenzji i opinii na temat tego modelu jak na lekarstwo, a nie chciałbym nadziać się na jakiś szajs : (

Nie chcę OLED'a, dlatego wstępnie zdecydowałem się na QLED'a, ale nie ograniczam się do Samsunga.
#telewizory #qled #samsung
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mydevcave: dzis już kupiłem tego oleda. Właśnie pierwszy film oglądam i jest w pytę. Miejmy nadzieję że oledy wytrzymają. A jak nie to na gwarancję pójdzie. Zobaczymy, dam znać za rok czy oledy żyją( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Heidi12: Sony 65x90j, nic lepszego nie kupisz w tych calach do 5k, tylko spiesz się bo zaraz ich nie będzie

Jeszcze szybkie wytłumaczenie - model który wybrałeś ma krawędziowe podświetlenie, to jest budżetowa opcja do konsoli z racji tego ze posiada 120hz, natomiast jest to model na 2023r (płacisz więcej bo jest nowy). Jeżeli chcesz koniecznie kupić samsunga szukaj 65q80a, może gdzieś się jeszcze znajdzie, jak nie to polecam dołożyć do
@mydevcave: nie ma co dramatyzować, jeżeli kupisz oleda i nie bedziesz go katował statycznym obrazem to są naprawdę małe szanse żeby się wypalił. Wiadomo ze ledowe telewizory są bardziej wytrzymałe niż oledy (nie licząc wyjątków), natomiast różnica w obrazie jest tak ogromna, że warto to ryzyko podjąć. Zawsze jest opcja przedłużenia gwarancji jeżeli boisz się wypaleń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ostr96: Dzięki wielkie : ) Tego qleda ciężko będzie znaleźć niepoekspozycyjnego, ale w mojej okolicy jest jeden sklep, który go ma. Skoczę zobaczyć, może jakimś cudem nie stał na ekspozycji. Jeśli nie to spróbuję z tym soniaczem : )
Skoczę zobaczyć, może jakimś cudem nie stał na ekspozycji. Jeśli nie to spróbuję z tym soniaczem : )


@Heidi12: LEDowych telewizorów z ekspozycji bym nie demonizował. Zawsze możesz poprosić o możliwość włączenia trybu serwisowego i sprawdzenia, ile godzin ma przepracowanych. Może się wtedy uda jeszcze coś wynegocjować.