Wpis z mikrobloga

@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny: miałem różne ale najlepsze dotychczas to te z decathlonu. W sumie kupiłem drugą parę dla różowej. Z 3 lata je użytkuję, 4 pory roku, sporo przeszły i nie widzę zużycia. Nie wygięte, nie zacinają się, pasek jest duży i komfortowy, spokojnie w zimie da się go wyregulować w rękawicze. Dodatkowo w zimie nie zamarza. Jakbym miał kupić następne to tylko te same.
https://www.decathlon.pl/p/1-kijek-turystyczny-forclaz-mt500/_/R-p-173277?mc=8492573&c=Zielony
@ZdeformowanyKreciRyj:
Właśnie są w dobrej cene (tak mi się wydaje).

https://taternik-sklep.pl/kije-trekkingowe-black-diamond-trail-pro-19.html

Na stronie producenta znalazłem ostrzeżenie o niektórych modelach kijków:
"
OSTRZEŻENIE: Ten produkt może narazić Cię na działanie substancji chemicznych, w tym bisfenolu A (BPA), o którym stan Kalifornia wiadomo, że powoduje wady wrodzone lub inne uszkodzenia układu rozrodczego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.P65Warnings.ca.g ov.

"
@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny: te co wysłałeś to trail pro, ja dwa lata temu brałem zwykłe trail bo były opinie, że ten system rozkładania był bardziej awaryjny w pro ale to już pewnie zależy od tego czy ma się pecha czy nie.

Co do bisfenolu to zawsze możesz wybrać wersję z korkową rękojeścią i nie mieć kontaktu z plastikiem jeżeli to o to chodzi. Moze byc też tak, że bpa jest w jakimś elemencie
Dzięki wszystkim za wpisy.

Zamówiłem:

Kije trekkingowe Black Diamond Trail Ergo Cork '19

Z korkiem na rączce zamiast plastiku. Wg. opisu łapa w lecie nie będzie się pocić, a znalazłem nie potwierdzone opinie że plastik może brudzić ręce.
Wiem zapłacę dwa razy więcej niż w Decathlonie, ale 300 zł za takie kijki Black Diamond to wydaje mi się że dobra cena.

Jakby różnica w cenie była 1500,00 zł do 3000,00 zł to
@tofu2:
Ja byłem bardzo nieprzekonany do kijków, bałem się że będą mi się uślizgiwać.
Jednak tydzień schodząc z niedużej góry, miałem okazję przetestować jeden kijek (został mi pożyczony na czas zejścia).
Góra o przewyższeniu ok. 1000 metrów, odległość pokonana z jednym kijkiem około 6 km.
Bardzo pozytywne wrażenia z kijka, mam wrażenie, że znacznie odciążył kolana.
Dlatego wczoraj zamówiłem dwa kijki :)

@walczezlenistwem:
Wielkie dzięki za informację, będę czytał.
Chociaż