Wpis z mikrobloga

@mirekwirek: konkretnego kontentu na temat tych konkretnych kompow i szczegolow technicznych jest zaskakujaco mało. W Twoim linku totalnie nie ma nic o M2. Z porownywarki na stronie apple wielkich roznic nie widac. Widze ze jak zwykle z applem, trzeba byc fanboyem aby orientowac sie w sprzecie, a ja chce kupic tylko komputer eh.
@Koronanona: taaa... bo znalezienie różnic pomiędzy prockami modelami z serii M to dla fanbojów i nikt tego nie zrozumie. Co innego w świecie Intela. Tu przy seriach i7 czy i5 różnic nie ma i wszystko jest jasne od patrzenia na samą specyfikację.

Nie wiem czy jestem fanbojem, mam Maca od 3 miesięcy i to mój jedyny sprzęt. Ale znaleźć info o które pytasz to przy odrobinie chęci to żaden problem.

Albo
@Koronanona: Zależy co robisz na lapku. Jak nie robisz grafiki ani obliczeń na kompie, a używasz go raczej do neta, filmów i "pracy biurowej" to m2 w podstawowej wersji będzie spoko.
Otrzymasz dłuższe wsparcie sprzętu dzięki nowszemu procesorowi i lepszy czas pracy na baterii i trochę niższą wagę. Dysk 256GB nadal jest szybki na tyle, aby nie widzieć różnicy w zwykłym codziennym użytkowaniu.

Napisz jak planujesz korzystać z tego komputera i
@alWdIjJpz18nHw: dzięki za sensowna odpowiedź

Budżet 7-7,5k, zaczalem niedawno korzystac z maka w pracy (16 pro 2019, intel i7, 32gb ramu) i mi się spodobało, a ze jestem na kupnie nowego laptopa dla siebie to pomyslalem o jakims mniejszym, nowym maku.

W zeszlym roku gdy M2 wchodzily na rynek czytalem duzo negatywnych opinii, wiec zastanawiam sie ktorego z tych trzech wybrac. Miedzy m2 air a pro roznica zdaje sie jest trywialna,
@Koronanona: Bierz zwykły air m1, za 5k od ręki w media markt jest teraz złoty kolor, albo inne kolory za 5,4k. Na stronie Apple nie ma sensu obecnie go kupować.
Dysk jest na tyle szybki, że przy tym zastosowaniu po zapełnieniu 8 GB ram i wejściu na SWAP (przestrzeń na dysku) nie zobaczysz różnicy.
I jak planowałeś zakup nowego iphone'a to teraz dorzuć sobie do budżetu na telefon zaoszczędzone parę koła