Wpis z mikrobloga

Wiem że to mocno filozoficzno abstrakcyjny argument na #antynatalizm ale ma on swoje praktyczne przełożenie.

Otóż jako ludzkość nie znamy odpowiedzi na pytanie jak powstał wszechświat. Możemy się cofnąć według teorii wielkiego wybuchu bardzo daleko w przeszłość i zbadać początki wszechświata jednak nie wiemy co było jego przyczyną.

Nie znając czynników odpowiedzialnych za powstanie wszechświata ( przypadek, celowe działanie jakiś sił, symulacja, stwórca itp...) nie jesteśmy w stanie określić sensu lub braku sensu naszego istnienia.

Nie możemy wydedukować co stanie się też z naszą świadomością po śmierci - czy będzie istniała czy też przepadnie.

Dlaczego więc mamy sprowadzać nowych ludzi do miejsca w którym nie wiemy jak i dlaczego się znaleźliśmy i dodatkowo obarczac ich lekiem przed nieznanym po śmierci?

#antynatalizm #filozofia #przemyslenia #kosmos
Pobierz galek - Wiem że to mocno filozoficzno abstrakcyjny argument na #antynatalizm ale ma o...
źródło: comment_1663676264ipPxZQ0w86boijvYy1TM1Q.jpg
  • 101
@qusqui21: btw mam to nawet w opisie na profilu, musiałem to wkleić po którejś z kłótni.

Z przegrywami i szurami w dyskusję nie wchodzę, nie ma sensu rozmawiać z kimś odklejonym od rzeczywistości i żyjącym w swoim, wymyślonym świecie :)


Kłótnia z przegrywem lub szurem to dla mnie jak wejście do zoo i rzucanie gównem w małpy w klatce.
Albo kłótnie z osobami chorymi psychicznie. No wychodzi na to samo, do
@kopawdupeswiniom: Dokładnie. Bezmózgie, automatyczne, ustalone z góry ale nie docelowo siły mechaniczne. Z tym, że determinizm, więc można "zażartować", że przypadek i plan działają razem, że tak to ujmę. Plan w sensie jednak bezcelowy i słaby. Dlatego każdy rozsądny człowiek tego alias konstruktora, majstra by zje*ał na czym świat stoi za tak słaby twór, który nieświadomie stworzył. A tylko niepoprawni entuzjaści byli by zachwyceni.
niee, po prostu już tyle razy kłóciłem się z przegrywami i za każdym razem żałowałem. Z nimi się po prostu nie da gadać :P To człowiek, który nienawidzi świata i swojego życia - po #!$%@? tracić czas na kogoś takiego? Wiem, że nic z tego nie wyniknie i tyle a tylko się będę zasmucał, że serio żyją tacy ludzie jak on. Dla przegrywów nie mam czasu, szacunku ani współczucia. Sorki ( ͡
@qusqui21: No to jeszcze weź pod uwagę, że ja już z przegrywami się kłóciłem nie raz i nie dwa i znam ich "poglądy".
Po #!$%@? ma czytać to samo setki razy? Po za tym jak można brać w ogóle na powaznie przegrywa, który właśnie stwierdził, że życie jest #!$%@? i nie warto żyć i rodzić dzieci TYLKO DLATEGO że jego życie jest #!$%@??

Takich ludzi się leczy. Sorry ale czytałem już
@qusqui21: Ja na prawdę jestem otwarty na poglądy innych ludzi, na to jak inni patrzą na świat. Jednak wszystko ma swoje granice. Raz, że zawsze piszą dokładnie to samo (bo w końcu wszystkie te swoje poglądy czerpią z tagu na wykopie) a dwa, że to jest zwyczajnie bez sensu bo to rozmowa z kimś kto pała nienawiścią do absolutnie każdego kto nie jest tak samo #!$%@? (w końcu nawet wymyślili sobie
@qusqui21:
Nawet olewając tego OPa i tak tracę czas na kłótnie w tym wątku xD zablokowałem go i nie widzę co pisze ale widzę co jakiś czas powiadomienie, że o mnie wspomniał mimo, że jasno napisałem, że nie ma co dalej tego ciągnąć w momencie gdy napisał, że życie i świat są złe a mnie nazwał normikiem. Ehh
Spadam, mi wystarczy. Trzymaj się cieplutko i nie miej proszę do mnie pretensji,
@Zerero człowiek chce podyskutować i pochylić się nad problemem a tu tylko zasmiecanie posta przez jakiegoś frustrata. 0 merytorki tylko on musi powiedzieć kogo i za co nienawidzi...
jeżeli zgodzimy się co do faktu że świat jest z natury złym miejscem to życie na tym świecie jest złe


@galek: ale jakoś uporczywie trzymacie się tego okrutnego i pozbawionego sensu życia. Sam nie chcę posiadać potomstwa, bo wiem że poległbym jako rodzic. Ale jeśli ktoś da dobre geny, odpowiednio wychowa i da dobre warunki do rozwoju to w czym problem.
Moim zdaniem #antynatalizm to marnotrawstwo co dobrze podsumował scifun, akcja
M.....2 - > jeżeli zgodzimy się co do faktu że świat jest z natury złym miejscem to ż...
@galek: Jest mnóstwo teorii, jedną z nich jest to że początek danego wszechświata to biała dziura i stąd się bierze big bang, czyli jak życie danego wszechświata dobiegło kresu i została już tylko jedna supermasywna czarna dziura która pochłoneła wszelakie informacje to w pewnych warunkach jednak przebija się na drugą stronę i wywala informacje w postaci wielkie wybuchu tworząc nowy wszechświat.
Idąc dalej są też teorie że jest selekcja naturalna nawet
ale jakoś uporczywie trzymacie się tego okrutnego i pozbawionego sensu życia.


@MG42: "Heroina to świństwo, nie zaczynaj jej brać". "Skoro to takie świństwo, to czemu nie przestaniesz jej brać? Szach-mat!".

Ale jeśli ktoś da dobre geny, odpowiednio wychowa i da dobre warunki do rozwoju to w czym problem.


Wyobraź sobie uczucie duszenia się, gdy twoje płuca wypełniają się wodą, dymem, lub twoją własną krwią. Uczucie, jak ostre zęby rozrywają twoje ciało.