Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia moim zdaniem patrząc na wydarzenia ostatnich lat #uniaeuropejska nie może trwać w takim układzie jaki jest obecnie. UE powinna ograniczać się do łatwego przepływu gospodarczego oraz turystycznego dla Państw w niej zrzeszonych - ale prawodawstwo i wszelką decyzyjność powinna być lokalna (o ile nie wpływa na ruch turystyczno gospodarczy) #polityka #politykazagraniczna chętnie poznam Wasza opinie (nie wyzwiska)
  • 24
@czuczer:
Owszem tak powinno być, ale daj unijnym urzędasom centymetr władzy to sięgną po kilometr...
Dodatkowo wychowali sobie w wielu krajach sieroty mentalne, które żyją w przerażeniu, że mogło by nie być urzędniczego molocha - "o nie bez UE i ich regulacji krzywizny banana zginiemy!", "jak nie UE to co? Do ruskich?"... i tego typu nonsensy....
Każda krytyka UE powoduje atak histerii u takich owieczek...
@henry-jest: moim zdaniem chociażby wojna w Ukrainie pokazała, że decyzyjność i interesy są bardzo głęboko zakorzenione. I w sumie ok takie Niemcy mogą trzymać sztamę z Ruskimi ale jako Niemcy a nie jako cały kontynent. A niestety taki organ powoduje, że narzucany jest kierunek z góry dla każdego.
@Ithilnaur: a no - i żeby było jasno nie jestem za żadny polexitem czy coś. Ale uważam, że UE powinna umacniać i ułatwiać biznes oraz turystykę i przepływ ludzi w jej ramach a nie mówić co kto gdzie i kiedy może
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czuczer: a to jeśli chodzi o takie czysto teoretyczne rozważania to się zgadzam i uważam, że zasady funkcjonowania unii z drugiej połowy ubiegłego wieku polegające głównie na likwidowaniu barier na rynku były mi zawsze bliższe. Co innego praktyka pokazała, że przy tej władzy jednak UE hamuje zapędy rządu
@FizzyDrink: 50 lat istnienie wspólnoty węgla i stali oraz Wspólnotę Gospodarcza właśnie było czysto gospodarcze, energetyczne. Dopiero w 1992 zmieniono nazwę na Wspólnota Europejską by rozszerzyć działalność poza gospodarkę gdzie dodano Komisje, radę ministrów, zgromadzenie itp. A już gwoździem był traktat lizboński gdzie EU powstało i nabyło osobowości prawnej i władzy.
Wiki jest to prosto opisane - historia unii europejskiej
@przeciwko78: Jak dla mnie to EU zyskała zbyt duża sprawczości względem Państw członkowskich. Dla mnie jest tam zbyt duża biurokracja i centralizacja władzy ( u nas zreszta tez) zbyt duża korupcja i marnotrastwo pieniądza ( u nas tez). Osobiście widziałbym inaczej ta wspólnotę oraz ustrój ten i w kraj bardziej zdecentralizowany w wielu aspektach pozostawiając centralna wladze w aspektach najważniejszych jak głównie obronność i sądownictwo. Ale to temat dużo wiekszy. Unia
@FizzyDrink: nie wiem bo nie jestem specem od tego. Mówię tylko moje ogólne przemyślenia - oczywistym jest, że aby biznes mógł działać płynnie to w tych sferach musiałaby być spójność ale jest zapewne wiele obszarów w których nie musi ona być
@czuczer: zbyt dużo pracy włożyłem w to co tutaj osiągnąłem, żeby łatwo rezygnować. Czułbym się jednak bezpiecznej jakby rządził tym krajem ktoś, kto nie ma bezpośredniego interesu w rządzeniu nim.