Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
#bekazpisu #wybory

Wiadomo że podczas wyborów bardzo dużą rolę odgrywa frekwencja. Stare baby będą zmobilizowane, twardy elektorat pójdzie na wybory choćby spadały meteoryty...

Co gdyby uruchomić jakąś społeczną kampanię, która popcha młodych ludzi do wyborów - z naciskiem na odsunięcie obecnej partii od władzy. Wszechobecne kampanie zachęcające do wyborów są zbyt ogólne i sugerują aby głosować na kogokolwiek. Na wybory niech ruszą Ci, którzy chcą rzeczywistej zamiany tzn zamiany władzy w Polsce i to w nich niech trafi taka kampania.
Pobierz
źródło: comment_1663654471nWIiEOGOtWLpryO6MGsJJT.jpg
  • 80
@MilionoweMultikonto: nie szukam sobie ładnego pana, tylko powiedziałam wprost czego oczekuję. Ty sobie dorabiasz teorię do reszty, bo Ciebie nie interesuje mój ogląd na scenę polityczną, tylko agresywna agitacja wyborcza.

W dodatku sam jesteś zapatrzony w Hołownię jak w obrazek, a powiedz mi, w jakim kierunku mają iść reformy ferowane przez demokrację bezpośrednią, bo z Twoich słów wynika, że ma być to po prostu inna forma populizmu. Bo tym właśnie będzie
Mam tu na myśli to, co wcześniej wspomniałem:

Trzeba zmienić system wyborczy, a nie świnie przy korycie. Przede wszystkim trzeba zacząć od likwidacji progu wyborczego oraz dyscypliny partyjnej.


@saviola7: no i to jest między innymi realizowane za sprawą ruchu obywatelskiego, gdzie nawet najmniejsza mniejszość może brać udział w debacie i decydować. Dyscyplina ma polegać na reprezentowaniu obywateli a nie lidera partii.
@MilionoweMultikonto: jak to nie muszą mieć własnego planu? XD chyba na tym to polega, że oni powinni modelować ogólny kierunek polityki. Mają reagować wcześniej, a nie ze wszystkim budzimy się z ręką w nocniku.

W dodatku w jakim stopniu i na ile spraw ma spadać decyzyjność na obywateli? Jeśli ze wszystkim, to nie potrzebujemy w tym układzie sejmu i wchodzimy w polityczny mikromanagement ze strony obywateli, którzy nie będą mieć czasu
jak to nie muszą mieć własnego planu? XD chyba na tym to polega, że oni powinni modelować ogólny kierunek polityki


@moll: nie chce mi się już tłumaczyć, zwłaszcza jak mi zarzucasz agresywną agitację wyborczą. Może kiedyś zrozumiesz co to znaczy że poseł ma reprezentować Twój interes a nie interes lobbysty i lidera partii.

W dodatku w jakim stopniu i na ile spraw ma spadać decyzyjność na obywateli?


@moll: w takim
@MilionoweMultikonto: to jest głupie i naiwne podejście na tak wielu płaszczyznach, że mi się nawet tłumaczyć nie chce. Po to istnieje funkcja posła, żeby miał program na który głosują ludzie. Opieranie swojej politycznej działalności o wieczne obietnice konsultacji mając na ustach jakieś mrzonki to marnotrastwo zasobów, zwłaszcza w czasach kiedy Polska stoi przed wieloma problemami które mamy od lat, teraz nie mamy czasu na bajdurzenie bo niektóre z problemów nawarstwiająsię od
Polska stoi przed wieloma problemami które mamy od lat, teraz nie mamy czasu na bajdurzenie bo niektóre z problemów nawarstwiająsię od co najmniej 20 lat, pan z tv nie miał czasu ogarnąć?


@ReeceWithouterpoon: przecież na tym to polega że politycy nie mają interesu w tym żeby rozwiązywać problemy dlatego się nawarstwiają. Społeczeństwo obywatelskie w ciągu kilku miesięcy może przygotować referendum dotyczące tych spraw i po prostu podjąć decyzję co z tym
@MilionoweMultikonto: polityków mamy takich jak społeczeństow, oni z kosmosu nie przylecieli. Społeczeństwo obywatelskie nie jest od wiecznych konsultacji tylko od patrzenia politykom na ręce i analizowania ich działań i dawania pomysłów legislacyjnych i również do wyłaniania z siebie polityków którym ufają. Świat się trochę skomplikował + mamy dosyć poważny kryzys i potrzeba nam obecnie ludzi z pomysłami a nie ludzi z obietnicami pomysłów. Hołownia się spóźnił o dobre 10 lat.
@saviola7: no i to jest między innymi realizowane za sprawą ruchu obywatelskiego, gdzie nawet najmniejsza mniejszość może brać udział w debacie i decydować. Dyscyplina ma polegać na reprezentowaniu obywateli a nie lidera partii.


@MilionoweMultikonto: I co pan Paweł Zalewski oraz p. Mucha zrobiła podczas swojej kadencji w tym kierunku? Jakie projekty ustaw złożyła? Poszli do sejmu tylko po to, żeby głosować przeciwko innej partii tak jak lider każe?
Jedyne co mnie teraz interesuje to nazwiska Waszych Panów i jaką obietnicą Was kupili?


@MilionoweMultikonto: Póki co nikt mnie nie kupił, bo osoby, które wybierałem, nie dostały się do sejmu ze względu na próg wyborczy lub dwie inne partie zgarnęły 70% głosów, jak co cztery lata, od 20 lat?
człowieku, to Ty jesteś opóźniony: czas prawdziwej demokracji już minął, bardzo, bardzo dawno temu i nie wróci. A na pewno nie w takiej prymitywnej formie.


@ReeceWithouterpoon: i po co próbujesz mnie obrażać? Takim zachowaniem dowodzisz że nie jesteś gotów do udziału w debacie i decydowania o kierunku rozwoju Państwa. Dlatego właśnie uważam że Hołownia jest potrzebny żeby takich jak Ty nauczyć kulturalnie rozmawiać ()