Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
#bekazpisu #wybory

Wiadomo że podczas wyborów bardzo dużą rolę odgrywa frekwencja. Stare baby będą zmobilizowane, twardy elektorat pójdzie na wybory choćby spadały meteoryty...

Co gdyby uruchomić jakąś społeczną kampanię, która popcha młodych ludzi do wyborów - z naciskiem na odsunięcie obecnej partii od władzy. Wszechobecne kampanie zachęcające do wyborów są zbyt ogólne i sugerują aby głosować na kogokolwiek. Na wybory niech ruszą Ci, którzy chcą rzeczywistej zamiany tzn zamiany władzy w Polsce i to w nich niech trafi taka kampania.
niejestemroboten - #bekazpisu #wybory 

Wiadomo że podczas wyborów bardzo dużą rolę o...

źródło: comment_1663654471nWIiEOGOtWLpryO6MGsJJT.jpg

Pobierz
  • 80
@nie_jestem_roboten: niech ruszą, ale na kogo zagłosują?

Na wybory nie chodzą ludzie, którzy nie mają na kogo głosować, bo to nie jest elektorat, który jest przeciw, do czego znowu namawiasz, tylko taki, który nie ma opcji bycia za jakąś opcją.

Jeśli chcesz realnej zmiany, najpierw musi się pojawić opcja, za którą da się głosować, bo aktualna scena polityczna polega właśnie na głosowaniu przeciw.

I to jest bardzo, bardzo złe podejście do
Na wybory niech ruszą Ci, którzy chcą rzeczywistej zamiany tzn zamiany władzy w Polsce i to w nich niech trafi taka kampania.


@nie_jestem_roboten: Ci, którym zależy, już chodzą na wybory. Jak zachęcisz niezainteresowaną resztę, to zagłosują na losowo wybranego kandydata (np. znanego z telewizji Chajzera), więc będzie gorzej.
@moll: Polska 2050 to ruch obywatelski, nie chodzi o to jaki ma program tylko o to że z założenia ma angażować obywateli do decydowania o zmianach, czyli proponuje odmienne podejście niż pozostałe partie które tylko wciskają kiełbasę wyborczą żeby przypodobać się poszczególnym grupom. Dlatego niczego nie ryzykujemy, najwyżej okaże się że nie potrafimy korzystać z referendów i wróci sobie jakaś stara partia ¯\_(ツ)_/¯
@MilionoweMultikonto: no nie, skoro namawiasz mnie do głosowania na jakiś ruch polityczny to dla mnie ważny jest jego program. Bo ja głosuję za czymś, a tu nie dajesz mi czegoś, tylko mgliste założenie bez konkretnego kierunku politycznego.

@nie_jestem_roboten: nie, uważam że najpierw trzeba stworzyć opcję za a potem namawiać ludzi do świadomego głosowania za czymś, a nie bazować na zacietrzewieniu i wiecznym firmowaniu się partii politycznych w Polsce, jako mniejsze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MilionoweMultikonto: @moll: z obecną sytuacją nie radzą sobie rządy w wielu krajach, nie oceniam działań PiSu z ostatnich kilku miesięcy ale z siedmiu lat. Czy naprawdę uważacie, że ktokolwiek inny zacząłby uprawiać tak socjalistyczną politykę jaką robi PiS? Czy ktoś inny tak bardzo z chama zrobiłby Pana? Wszystkie transformacje gospodarcze, Nowy Ład, nepotyzm w SSP, anty unijna retoryka, i długo by wymieniać. To tylko i wyłącznie partactwo PiSu.

Hołownia? Czemu
no nie, skoro namawiasz mnie do głosowania na jakiś ruch polityczny to dla mnie ważny jest jego program. Bo ja głosuję za czymś, a tu nie dajesz mi czegoś, tylko mgliste założenie bez konkretnego kierunku politycznego.


@moll: nie namawiam, nawet nie potrafię tego wyjaśnić. Kierunek ma zależeć od decyzji obywateli. Czyli głosujemy na rozwiązania a nie na polityków.
Do tego ruchu możesz należeć także Ty, więc Ty zdecydujesz wspólnie z innymi
@nie_jestem_roboten: nie wiem czy kto inny poszedłby w stronę aż tak rozbuchanego socjalu, chociaż podejrzewam, że każdy tutaj rzuciłby ochłapy tłuszczy. Bo to taka tradycja.
Za to jeśli chodzi o tematy typu transformacje gospodarcze, energetyczne, Nowy Ład, nepotyzm i inne aferki - tak, to nadal by było, dlatego że pod tym względem polityka każdego kolejnego rządu w Polsce na przestrzeni ostatnich 30 lat jest spójna. Ilu poprzedników siedzi za swoje grzeszki?
@nie_jestem_roboten: @strajkujemy: @saviola7: @moll: to jest podstawowy problem że narzekacie na stare baby a sami zachowujecie się tak jak one. Czyli szukacie sobie ładnego pana który wciśnie Wam obiecanki których i tak nie zrealizuje, a jak już to ogromnym kosztem o którym wcześniej nie poinformował.
Polska 2050 ma zupełnie zmieniać podejście do polityki, żeby społeczeństwo miało większą kontrolę nad Państwem, a nie tylko raz na parę lat wybierać
Ruch zrzesza ludzi ze wszystkich nurtów politycznych i tworzy im przestrzeń do debaty a nie polega tylko na decyzjach lidera partii


@MilionoweMultikonto: Zrzesza ludzi, którzy do tej pory nic z tym nie robili? Mam tu na myśli to, co wcześniej wspomniałem:

Trzeba zmienić system wyborczy, a nie świnie przy korycie. Przede wszystkim trzeba zacząć od likwidacji progu wyborczego oraz dyscypliny partyjnej.
Hołownia może pokaże, może nie pokaże, bo może to kolejne stado świń do koryta bez planu na siebie,


@moll: ale właśnie w tym rzecz że oni nie mają mieć własnego planu, oni mają realizować plan ustalany przez obywateli. Poseł ma reprezentować wolę obywateli, a nie decydować za nich i to obiecuje Hołownia i jeżeli tego nie zrealizuje to w najgorszym razie wracamy do PO lub PiS.

Czyli możemy głosować znowu na