Wpis z mikrobloga

@DmNQ193: bo jak w jednej z scen rudy podchodzi do niego i gada mu, że wie o bzykaniu księżniczki i taki lekki szantażyk wleciał, że dobrze by było jakby się skumplowali. Po czym sir simp wylał swoją frustrację, że go księżniczka odrzuciła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Schwarzenberger: Ja wiem, że mu proponował jakby układ ale nie sądziłem, że to było powodem tej jatki xDMiałem wrażenie, że coś mu dał do ręki bo po odejściu rudego scena zbliżenia była na ręke Sir Simpa
  • Odpowiedz
@Schwarzenberger: A możesz sprecyzować? Mam w głowie jakieś tam kulawe wytłumaczenie, ale serio to jest trochę przeszarżowane, gość do niego normalnie podchodzi, rozmawia o dupie a ten mu robi z mordy miazgę na uroczystości przed królem i całym dworem? Ja tego nie kupuje, chyba, że tam doszło do większej jatki i jak już zaczęli się tłuc to mu puściły hamulce.
  • Odpowiedz
@balrog84: w Cole się burzyło - #!$%@? bo go odrzuciła księżniczka, potem był pewien że go królowa skaże na śmierć ale powiedziała że może iść więc pewnie cały czas chodził zesrany czy się nie rozmyśli, a na koniec przychodzi jakiś przydupas i go szantażuje że wie o tym że puknął księżniczkę - po prostu nie wytrzymał ciśnienia
  • Odpowiedz
@balrog84: ja jestem tylko w takim stanie to zrozumieć, że koleś jak mówił honor to jedyne co ma gdzie go stracił podczas seksu z księżniczką i tym ślubem z księżniczką chciał odpokutować. Koleś go szantażował gdzie i tak nie miał nic do stracenia bo jak widzimy w scenie z królową mówi by go zabiła jak już. To wylał swój #!$%@? na tym kolesiu.
  • Odpowiedz
@dzierzgos: nie tyle co bez sensu ale właśnie jakiś rycerz #!$%@?ł innego typa na imprezie tak że zmiażdżył mu czaszkę i to wyglądało tak że nikt tym się nie przejął nikt go nie zatrzymał tylko wyszedł sobie normalnie jakby nigdy nic XD
  • Odpowiedz
@kamil-talaga-18: @Schwarzenberger: Przyjmuję wyjaśnienie, choć to jest moim zdaniem źle pociągnięty wątek przez twórców. Ogólnie on nie urwał się z Księżyca przecież, wie o panujących zwyczajach, rycerz na dworze, zachowuje się jak jakaś #!$%@?. Ta mu mówi, że małżeństwo to fikcja i chce jego w łóżku, a ten coś o ucieczce za morze. Potem zdobywa przychylność królowej, która nic nie robi za to że bzyknął księżniczkę - pozwala mu odejść.
  • Odpowiedz
@balrog84: Daje mu do zrozumienia, że wie że bzyknął księżniczkę, a jest to wiedza za którą Sir Criston może stracić głowę. No i rudzielec wypowiada też się w taki dupkowaty sposób, z uśmieszkiem na twarzy, co dodatkowo #!$%@? Cristona. Nosiło go cały odcinek, więc pojawiła się okazja, żeby dał upust swoim emocjom.

To, że snuje jakieś plany o wyjeździe z pomarańczami i Rhaenyrą, to tylko urojenia w głowie Simpa, co sobie
  • Odpowiedz
  • 4
@DmNQ193 @Schwarzenberger @kamil-talaga-18 @balrog84 @Positano1 @okrim

Imo najbardziej zrozumiała wersja jest następująca;
Widzimy w serialu dosyć szybki upływ lat, zapewne Sir Criston przespał się nie raz z Rhaenyrą, myślał, że ucieknie z nią, a tu nic z tego.

Następnie przechodzimy do sceny jego rozmowy z Alicent, widać tutaj jego problem moralny, wydaje się zdawać sobie sprawę z tego, że splamił honor. Chce go odzyskać, jak na razie widzi szanse w śmierci, stąd
  • Odpowiedz
@Tratak:

Widzimy w serialu dosyć szybki upływ lat, zapewne Sir Criston przespał się nie raz z Rhaenyrą, myślał, że ucieknie z nią, a tu nic z tego.


Akurat między 4tym a 5tym odcinkiem nie ma przeskoku czasowego. Na koniec 4go odcinka zostaje podjęta decyzja o ślubie Rhaenyry z Valeryonem, a Otto Higtower zostaje zwolniony. Na początku 5tego odcinka Otto dopiero co wyjeżdzą z zamku po zwolnieniu, a Viserys wyrusza z Rhaeryną,
  • Odpowiedz
@okrim: #!$%@?ąc od motywacji, czy był to przypływ jakiegoś gniewu i pęknięcia czy może nawet próba odzyskania honoru (po seksach) przez wypełnienie misji jaką mu powierzono czyt. ochrony Rhaenyry - umyślne pozbycie się rudego, który zaczyna gadać, a w kolejnym kroku skazanie siebie na śmierć bądź odebranie sobie życia, to myślę, że twórcy na siłę tutaj chcieli przywalić czymś w tym odcinku. Najlepiej wywołując szok u widza. Całe te zaręczyny są
  • Odpowiedz
@balrog84: Jakby powiesili Cristona za to co odwalił, to bym się nie czepiał. Jedynie mogli jeszcze bardziej podkręcić złośliwą gadkę u rudego, jakąś małą obrazę w stronę księżniczki mógł powiedzieć, ale to już detal.
  • Odpowiedz