Wpis z mikrobloga

Czy Lux Med ma usługę pielęgniarską, tzn. idę do ich placówki z ampułkami i zleceniem na zastrzyki od lekarza i oni mi zrobią zastrzyk? Nie mogę czegoś takiego znaleźć na liście ich usług, a trochę dziwne wydaje mi się, jakby czegoś takiego nie oferowali.

Mógłbym iść do najbliższego ośrodka zdrowia, ale skoro płacę abonament, to wolałbym iść jednak tam, a nie na NFZ, żeby czekać w kolejce ze starymi babami.

#zdrowie #medycyna
  • 5
Czy Lux Med ma usługę pielęgniarską,


@cutecatboy: chyba tak bo na podobną usługę dostałem kwit do ściągnięcia szwów, ale to z polecenia tamtejszego lekarza

iść jednak tam, a nie na NFZ, żeby czekać w kolejce ze starymi babami.


Przy POZ-ach jest zwykle pokoik zabiegowy i nie ma w nim zwykle kolejek, bo takie usługi to 3 min na osobę max
@eb8a: tylko teraz czytam sobie w internecie, że

Pielęgniarka POZ nie może realizować zleceń wydanych przez lekarza praktykującego prywatnie, któremu pacjenci płacą za wizytę z własnej kieszeni.


i nie wiem, czy w ogóle fatygować się do ośrodka zdrowia, czy jednak trzeba podbijać prywatnie albo do jakiejś komercyjnej przychodni (np. Lux Med), bo lekarz od którego mam zlecenie jest prywatny
@cutecatboy: a to jak zlecenie prywatne to inna bajka, inne pieniądze itp., to musisz albo ogarnąć, czy twój abonament obejmuje takie usługi, albo komercyjnie załatwić usługę pielęgniarską - każda pielęgniarka zrobi zastrzyk (przed pandemią za tą usługę (szwy) płaciłem 80zł, nie wiem jak teraz, jak dużo tych zastrzyków to może trochę kosztować). Inną opcją jest kombinowanie z lekarzem rodzinnym z NFZ żeby na podstawie rozpoznań prywatnych wydał skierowanie na usługę pielęgniarską
@eb8a: nie, nie jest ich dużo, zaledwie dwa zastrzyki w miesiącu (raz na dwa tygodnie). Niby nie dużo, ale w cenniku lux medu to jest kurde 60 zł i naprawdę zdziwiłbym się, gdybym w abonamencie miał konsultacje z najprzeróżniejszymi specjalistami, a nie mógł się umówić do zwykłej pielęgniarki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jak trzeba będzie to coś znajdę, trudno

a wiesz może, czy w cenie komercyjnej
a wiesz może, czy w cenie komercyjnej pielęgniarki jest też co do zasady zawarta strzykawka, czy i to muszę sam załatwić?


@cutecatboy: hmm moja usługa mogła więcej kosztować bo do ściągania używała sterylnego imadła, a sterylizacja kosztuje, więc mogło być drożej, ale nawet jeśli za strzykawkę by doliczali to to jest koszt 5 zł max więc powinno się im mieścić w kosztach usługi jeśli przynosisz lek ze sobą