Wpis z mikrobloga

SSO i SSZ to ile procent kosztów całej budowy domu do stanu zamieszkania? Załóżmy, ze do deweloperskiego dajemy materialy z podstawowej polki, wiec na podlodze panele itp itd.

#budowadomu
  • 6
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Tak mi się wydaje. Ale poczekajmy na inne opinie, bo w sumie też jestem ciekaw. Z tym, że to oczywiście zależy Ile zlecisz, ile sam ubrudzisz ręce. Sama podłogówka + pompa potrafi kosztować spokojnie 60k+ (jak porównuje to do mojego SSZ (za jakieś 170k), to samo to może nieźle zaburzyć bilans)
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Jak robisz systemem zleconym to faktycznie może wyjść 50/50. Wykonczeniowka, materiały, łazienki, kuchnia itp to spore koszta, górnej granicy praktycznie nie ma. Mi biorac trochę lepsze niż najtańsze produkty szukając promocji itd wyszło chyba coś koło 60 do ssz i 40 procent do wykończenia pod klucz
  • Odpowiedz
  • 0
@xdrcftvgy
SSO 200 tys
SSZ 300 tys
Deweloperka 550 tys

Stan do zamieszkania 850-900 tys, plus jeszcze brama wjazdowa, ogród i dokończenie w środku jakieś 100-150 tys

Materiały w domu raczej z Wyższej półki, parkiet, kuchnia nie z ikea, szklane balustrady na zewnątrz i w środku, łóżko na zamówienie, krany, wanna tez nie z Castoramy...
  • Odpowiedz