Wpis z mikrobloga

#wychowanie #dzieci #ciaza #alkoholizm #patola #zdrowie

Jest sobie książka o ciąży. Niby nic wielkiego - jest ich zapewne tysiące. Jak autorka sama podaje:

Wkrótce po zajściu w ciążę odkryłam ogrom związanych z tym stanem przekonań, zakazów i nakazów. Szybko okazało się, że nie wszystkie konwencjonalne mądrości mają sens.


Teraz zobaczcie sobie screena z tej wybitnej książki. Pozostawię to bez komentarza. XD

Źródło: facebook:
https://www.facebook.com/267552554162/posts/pfbid02FKZNrCBSjMjBwaqu3VznWbNsP9dSo7vMXvXut38xqdBMLY3DuvfanXF8Wue5486gl/?app=fbl
MajoZZ - #wychowanie #dzieci #ciaza #alkoholizm #patola #zdrowie

Jest sobie książk...

źródło: comment_1663486264a9Jc2oR5gxQIb509S8L2wJ.jpg

Pobierz
  • 55
@MajoZZ: Mi ginekolog tlumaczyl (wyszly w ciazy problemy, ktorych jedna z przyczyn moze byc alkohol, wiec mi strzelil pogadanke, naturalnie nie mialam w ustach nawet kropli), ze dawniej nawet zalecano lampke wina w ciazy, ale obecne badania po pierwsze mowia, ze KAZDA ilosc alkoholu moze zaszkodzic, czasem zulica urodzi zupelnie zdrowe dziecko, a inna kobieta walnie jednego kielona i zaszkodzi plodowi, wiec po prostu lepiej unikac, bo nigdy nie wiadomo, a
@hitherto: A czytałeś co wklejasz?

However, since it's not clear how much alcohol it takes to cause problems, the best advice remains the same: women should avoid alcohol if they are pregnant or might become pregnant.

For the many women that drank some alcohol before they realized they were pregnant, this and other studies should reassure them. They almost surely did no harm to their unborn children.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@MajoZZ: harvard.edu to już jest wiarygodne źródło czy nadal za mało?


https://www.health.harvard.edu/blog/study-no-connection-between-drinking-alcohol-early-in-pregnancy-and-birth-problems-201309106667

@hitherto: patrzcie debil!

However, since it's not clear how much alcohol it takes to cause problems, the best advice remains the same: women should avoid alcohol if they are pregnant or might become pregnant.

Poza tym jprd to że znajdziesz jedno czy dwa badania to o niczym nie świadczy, to nic nie znaczy, w takich przypadkach zawsze sięgamy
harvard.edu to już jest wiarygodne źródło czy nadal za mało?


@hitherto: Kwestia daty. Mamy tam January 29, 2020. A maksymalnie kilka miesięcy temu czytałem "najnowsze badania", według których już najmniejsze ilości alkoholu są zauważalnie szkodliwe. Oczywiście ich spożywanie nie musi się wiązać z urodzeniem dziecka z jakimiś wadami rozwojowymi, ale jak karyna przeczyta w książce, że może sobie jebnąć drinka, to wypije dwa albo trzy. Ta książka jest po prostu społecznie
@MajoZZ Włochy i ich kultura picia wina, doprowadzila do nadmiarowych urodzin noworodków z typowo alkoholowymi dysfunkcjami. Ponad połowa Włoszek w ciąży, regularnie spożywa alkohol. Oglądałem jakiś czas temu dokument o rodzinie z Włoch. Babcia z FAS, 3 córki z FAS i wnuczkowie również z FAS. Picie lampki wina do obiadu i kolacji to "tradycja" i nikt nie widzi w tym nic złego. Nawet niespecjalnie istnieją jakieś kampanie przeciwko temu zjawisku. Dopiero mamuśka
@MajoZZ Ja się trochę przestraszyłam, bo piłam alko nie wiedząc, że jestem w ciąży (to był 2 tydzień) ale ginekolog uspokoił. Ponoć przez pierwsze tygodnie płód odżywia się przez pęcherzyk i jest względnie bezpieczny. Ale później to już nie przejdzie. Jprdl jak można pisać takie szkodliwe bzdury, jeszcze ktoś w to uwierzy, a potem dzieci z zaburzeniami i innymi schorzeniami się rodzą, bo madka nie mogła sobie odnowić alkoholu na te kilka
@Iudex: To właśnie zrobi myślący szerzej człowiek.

@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: Akurat autorka to nie PL :)

@MirkobIog: To tylko potwierdza, że lepiej nie pić i nie ryzykować. Autorka mówi o drinach z wódą. Wino jest jest słabszym alko, a jak widzimy tak czy siak alko w ciąży powinno być odstawione. Tu nawet nie ma co z tym dyskutować.

@PrzegrywNaZawsze : Patrząc na edukacje seksualną młoda osoba weźmie taką książkę i walnie