Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 60
813 535 + 161 + 20 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 = 813 788

Szósta nocka z rzędu w tym tygodniu. Wczoraj po pracy krótka rundka po Wrocławiu a wieczorem poczekałem godzinę po zakończeniu opadów by się wstrzelić w okno pogodowe i wykorzystać wiatr w plecy. Chciałem jechać w okolicę Zawiercia na Juromanię gdzie moja żona prowadzi stanowisko edukacyjne ale tak się wymarzlem że w Lublińcu zrezygnowałem.

Z nieprzyjemnych sytuacji na długo zapadnie mi w głowie to że jacyś troglodyci rzucili we mnie kubkiem z piwem gdy dopompywalem koła klęcząc na poboczu na drodze rowerowej. Całe nogi z tyłu mokre..
W innym miejscu na poboczu mocowałem się z zapięciem kurtki i oczywiście musiałem dostać że spryskiwaczy. Kierowcy to rak.

Max square: 43x43
Max cluster: 2506
Total tiles: 6214

#rowerowyrownik #rower #szosa #ruszwroclaw #rowerowywroclaw #kwadraty

Skrypt | Statystyki
Pobierz noerror - 813 535 + 161 + 20 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 = 813 788

Szósta nocka ...
źródło: comment_1663478786pfNmiHkfdIb6eg2KMWYdbU.jpg
  • 28
@veracholera: są bardziej bezpieczne formy aktywności fizycznej niż jazda na rowerze W NOCY POZA OBSZAREM ZABUDOWANYM (nawet jazda w dzień jest już znacznie bezpieczniejsza)….. ale widzę, że trafiłem na „Ciocię dobra rada” - nie przekonasz, bo wie lepiej…. lepiej zginąć w imię zasad i aktywności fizycznej ps- miłego dnia życzę i żeby ten kij z dupy w końcu wypadł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zamiast odradzać komuś aktywności fizycznej może lepiej coś zrobić z bezpieczeństwem na drodze xD


@veracholera: a co jest złego czy śmiesznego w odradzaniu komuś ryzykownej aktywności fizycznej? xD

raczej to kierowca powinien mieć świadomość, że nie tylko on jest uczestnikiem ruchu drogowego,


@veracholera: no powinien. Ale czy to coś zmieni, jeśli op z powodu tego kierowcy wyląduje na wózku inwalidzkim?

jak będzie w zimie jechał rano do pracy na rowerze,
@Niebieski40 wbrew temu co się nasuwa Tobie jak i innym osobom nie rozeznanym w temacie to taka jazda jest bezpieczniejsza niż się może wydawać. Pod pewnymi warunkami.
1. Odpowiednie silne oświetlenie. Zarówno przód żeby się w dziurę nie wpierniczyc przy dużej prędkości , jak i tył by być widocznym z daleka.
2. Duża ilość różnych odblasków zarówno na rowerze jak i na ciele. Jakbym nie był dobrze widoczny to nie wycelowali by
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s---k: głupi to nigdy hamulców do pokazywania swojego #!$%@? nie mieli. Aczkolwiek no bycie takim zjebem, żeby w kogoś rzucić piwem to rzeczywiście, zadziwia mnie.
@Niebieski40 masz rację, z Tobą się w pełni zgadzam. Ta nieprzyjna sytuacja zdarzyła mi się właśnie na lokalnej, powiatowej drodze. Dlatego właśnie w te moje sobotnio- niedzielne jazdy staram się jeździć przede wszystkim krajówkami i wojewódzkimi drogami. Pijący je omijają bo boją się kontroli, a i nawierzchnia jest zwykle o niebo lepsza.
@Przypadkowy: Odpowiednie oświetlenie ma odcięcie które chroni przed oślepianiem. Albo jest to daszek który odcina górną część snopu światła, albo dioda umieszona z góry i system luster u dołu kierujący światło w taki sposób by oświetlało koło i kilka metrów przed kołem. Gwarantuję Ci ze w dzisiejszych czasach świadomy rowerzysta jest w stanie kupić oświetlenie które nie oślepia, a oświetla dobrze.