Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Trochę ciężej teraz mam finansowo, więc potrzebuję lekkiej pomocy.
Gdzie w północnej części #wroclaw mozna tanio zrobić zakupy spożywcze? W okolicy mam lidla i biedronkę, ale wydaje mi sie ze w najwiekszych hipermarketach powinno być taniej (np. Kaufland?). Jakieś targowiska, gdzie tanio można warzywa/owoce kupić? Do #freeganizm mi daleko (żeby grzebac w śmieciach), ale jeżeli gdzieś pod koniec dnia wystawiają niesprzedane rzeczy w niskich cenach to jestem wysoce zainteresowana.
Gdzie można tanio zjeść? Słyszałam o barze Miś.
Jakieś protipy jak przeżyć dzień (poza kosztami mieszkania) za 10-15zł? Kurczak w sosach, jakieś makarony to wiem, ale ktoś może zna inne przepisy
W zimie, chyba będę w swetrach chodziła zamiast grzać :/
#finanse #oszczedzanie #jedzenie #cebula #bieda

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6325ff09041b5d4b0ba02751
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania jeżeli chodzi o markety i średni koszyk zakupowy to Lidl jest jednym z tańszych sklepów. Pierwszy jest Auchan, trzecie miejsce biedronka, czwarty Kaufland. Więc zależy co jesz... Kupuj marki własne to powinno być taniej. Lidl też ma pod koniec dnia przeceny na pieczywo (50/70%) żeby się nie zmarnowały. Też jak data zbliża się do końca to robią wyprzedaże nabiału czy mięsa, ryb.
@AnonimoweMirkoWyznania: Kaufland drogi, najtańszy ryz/kasza kilogramowy np z lidla do tego sos z torebki jakieś warzywka z targu albo mrożone za 2-3zl, mięso mielone z promki i masz obiad na conajmiej dwa dni, na sniadanie pieczywo z jakaś pasta/margaryna/tanimi plasterkami. 15zl będzie ciężko, 10 lat temu za dychę spokojnie szło przeżyć, nawet na piwo zostawało, obecnie bliżej do 20zl. W mięsnych sprzedają skrawki z wędlin po dniu
W okolicy mam lidla i biedronkę


@AnonimoweMirkoWyznania: i to dobry trop.
Chodź z rana do lidla, są przeceny na towar z krótką datą -50 %. Pieczywo po 21 w Lidlu też tańsze.
Oszczędzanie jak najbardziej ok, ale szukaj dodatkowego dochodu.
10-15 zł na dzień na jedzenie to za mało, bo zapłacisz zdrowiem.

PS. W zimę powinno się chodzić w swetrach, bo zdrowiej.
@AnonimoweMirkoWyznania: Smutny wpis, ale może chociaż trochę pomogę wskazaniem pewnej grupy/inicjatywy. Jest we Wrocławiu jak i w innych miastach coś takiego jak foodsharing czyli dzielenie się pożywieniem. W mieście w różnych punktach są przykładowo lodówki/jadłodzielnie do których można wkładać niepotrzebną/uratowaną żywność (np. coś co się nie sprzedało a ma krótką datę ważności, jakieś własne potrawy jak ktoś za dużo ugotował itd.).

Oczywiście nie jest to jakieś grzebanie w śmieciach i jedzenie/picie
Too Good To Go


@damianooo8:

@krash:

co trzeba mieć w głowie, żeby jesli chodzi o oszczędzanie polecają 2g2g... przecież tam mozesz trafić w paczce raz 10 jogurtów a raz tylko śledzie a innym razem coś z czego faktycznie możesz zrobić obiad. to apka głównie do niemarnowania żywności bo weż 3 dni #!$%@? tylko śledzie albo tylko jogurty czy owoce bo tak się trafi (°°
@taktomojekonto: Widzę że jesteś agresywny we wszystkich swoich wpisach. Chciałem dobrze wydaje mi się ze można ta appka zaoszczędzić. Widać że korzystałeś i jesteś też pod kreska i ci ciężko i wiesz ze tylko śledzie dają. Lepiej będzie jak poradzisz op jak sobie radzisz
Widać że korzystałeś i jesteś też pod kreska i ci ciężko i wiesz ze tylko śledzie dają


@krash: XD
nie jestem fanką tej aplikacji bo jak widziałam na grupie na fb i co wrzucają jak tylko ona zaczęła być popularna to nawet odechciało mi się samej instalować. To, że zdarzają się super paczki to fajnie ale paczki to niespodzianki a i z biegiem czasu więcej sprzedawców wrzucało tam byle co. Póżniej
Pobierz taktomojekonto - > Widać że korzystałeś i jesteś też pod kreska i ci ciężko i wiesz z...
źródło: comment_1663452662yQDsdwMwNRvDoDEYXYKiH0.jpg
@AnonimoweMirkoWyznania: Targpiast na Obornickiej no ale tu dobrze byłoby mieć auto - akurat zaczynają się powoli warunki na balkonowy składzik więc wpadasz tam i bierzesz wór 10kg ziemniaków, marchewki, buraka, cebuli, pietruszka i seler pakowane po 5 i cyk na balkon, z tego zup nagotujesz. Ceny potrafią być o połowę niższe niż w markecie, jabłka w zeszłym sezonie startowały od 20pln/15kg skrzynkę, można skorzystać z bocznego wejścia na piechotę żeby oszczędzić
@AnonimoweMirkoWyznania: Jutro we Wrocławiu ul. Jagiellończyka 10, teren Centrum Reanimacji Kultury od 11-11:30 będzie wydawane jedzenie. Najwięcej mają bananów, ale będą również inne produkty. Grupa na FB: "Dziel się i częstuj jedzeniem! Foodsharing Wrocław"