Wpis z mikrobloga

  • 11
2261 + 1 = 2262

Tytuł: Baśniowa Opowieść
Autor: Stephen King
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★
ISBN: 9788367338189
Wydawnictwo: Albatros
Na wstępie zaznaczę, że książki nie skończyłem - udało mi się zmęczyć prawie połowę i na więcej zwyczajnie szkoda mi czasu. Dość powiedzieć, że na ponad 200 stronach (z 500 na moim czytniku) nic ciekawego się nie wydarzyło, a świat i bohaterowie przedstawieni zostali płytko i nieangażująco. Ciągnie się to niemiłosiernie, a kolejne rozdziały nic prawie nie wnoszą do ogólnego obrazu. Dodatkowo mam wrażenie, że kiedy King wprowadza nieletniego narratora pierwszoosobowego, cały styl pisania mocno się infantylizuje. Nie czyta się tego dobrze - podobne wrażenie miałem już w "Później", ale tutaj dużo bardziej mi to przeszkadzało.

W innych opiniach w Internecie widziałem zachwyty nad nawiązaniami do baśni i osadzeniu ich we współczesnym kontekście. Jest to moim zdaniem zrobione mało zgrabnie i bez polotu, a w porównaniu do "The Wolf Among Us" wypada po prostu płytko i słabo. Dałem "Baśniowej opowieści" szansę i naprawdę próbowałem się do niej przekonać. Nie warto.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #king #stephenking #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
zranoI - 2261 + 1 = 2262

Tytuł: Baśniowa Opowieść
Autor: Stephen King
Gatunek: fanta...

źródło: comment_1663430143jzKCSGE22YHwZLIZwlyp4F.jpg

Pobierz
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★ (4.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-10-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 969
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Blask fantastyczny (Terry Pratchett) - najnowsza recenzja usera zranoI ★★★ (6.0