Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia #disney #heheszki
jak większość z was mam bekę z decyzji castingowych ostatnimi laty #pdk ale dziś zobaczyłem ten filmik no i jakoś tak troszkę inaczej na to spojrzałem. oczywiście nadal czekam az Gosling zagra Kinga ;)
Pie_Czar - #niepopularnaopinia #disney #heheszki
jak większość z was mam bekę z decy...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@revoolution: jesli nie ma znaczenia to skąd ta gowno burza?:P
od ponad 70 lat biale dziewczynki mogly utożsamiać sie z księżniczkami.
Kolorowe dzieci miały trochę mniej szczęścia ;)
zresztą widać reakcje na załączonym filmie
  • Odpowiedz
@Pie_Czar: bo arielka to blada dziewczynka z czerwonymi włosami? xd niech k---a nakręcą nową bajkę z czarną księżniczką, a nie robią takie g---o tylko po to żeby pięcioro dzieci było zadowolone
  • Odpowiedz
niech k---a nakręcą nową bajkę z czarną księżniczką,


@revoolution: no nakrecili i sie sprułeś xD pięcioro dzieci... jakim trzeba być ignorantem
tak jak mityczne "lewactwo" pcha mnie w prawa stronę to "prawaki" w lewo xD
  • Odpowiedz
@Pie_Czar: wo ciekawe jakie byłyby reakcje tych dzieci ze spranymi mózgami przez rodziców, gdyby nową Pocahontaz zagrała biała blondynka

co było złego w oryginalnej, zaakceptowanej przez pokolenia arielce, nie mam pojęcia, czarne społeczeństwo chyba lubi robić problem w miejscu gdzie go nie ma

i tak samo chleb baltonowski to chleb baltonowski, a nie graham
  • Odpowiedz
co było złego w oryginalnej, zaakceptowanej przez pokolenia


@revoolution: przez które pokolenie? Myślisz że naszym dzieciom kolor skóry wymyślonej postaci robi różnice?
To stare pryki się prują tacy jak Ty :)

A co z postaciami których wygląd wypaczono i pokolenia to zaakceptowały ten nowy nieprawdziwy wygląd?
  • Odpowiedz
@revoolution: ale jaki to jest problem … czy fikcyjna postać może mieć inny kolor skóry ;)) MOŻE bo to jest fikcyjna postać :)

Co z postaciami które podobno żyły na Ziemi i je wybieliliśmy??
  • Odpowiedz
@wladdan: no taki jest problem, że ta fikcyjna postać ma konkretnie określony wygląd w ramach tej fikcji właśnie. Nikt nie twierdzi, że Gimli był elfem albo Frodo orłem bo to nie ma sensu, Tolkien stworzył pewną fikcję, która jest jasno opisana. Podobnie Ariel miała już wyrobiony wizerunek; czerwone/rude włosy, jasna, wręcz blada karnacja i ogon w kolorze zielonym uciekającym w morski. Twoja wypowiedź nie jest prawdziwa:

MOŻE bo to jest fikcyjna postać


argumentu brak: może bo tak, bo ja tak mówię i tak przez to jest i mnie słuchajcie wszystkie rozumy zjadłem. No nie może, jak już wyżej
  • Odpowiedz
@revoolution: Ariel to już popularne imię :) Serio dla dzieci nie będzie problemu ;)

@SkorpionX:

Nikt nie twierdzi, że Gimli był elfem albo Frodo orłem bo to nie ma sensu, Tolkien stworzył pewną fikcję, która
  • Odpowiedz
@wladdan: no właśnie nie problem, problem stwarzają ci którzy uświadamiają dzieciom, że czarny bohater jest WOW i podmienienie koloru skóry ma być dla nich czymś wielkim, co widać po załączonym filmie

sami mówicie, że dzieci mają wy*ebane na kolor skóry, więc dlaczego tak reagują na czarną arielkę ze łzami szczęścia
  • Odpowiedz
@revoolution: a czy jak by błŁa biała, żółta, zielona to dzieciom by się nie podobała??
Podobała ;))
Może jest czarna bo dzieciom znudziła się biała ;)

A skoro już dzielimy się na ny i wy ;) to pokaż te dzieci które mają problem z kolorem skóry Arielki
  • Odpowiedz
@wladdan: uwielbiam to p---------e o rasizmie xD
Tylko że jakoś nikt nie ma problemu z wyglądem Mulan, nawet najbardziej zatwardziałe prawaki - bo po prostu taka była postać. Problemem jest zmiana wyglądu postaci, tylko i wyłącznie po to by było postępowo; mimo że logiki w tym zero i często pasuje jak pięść do nosa.
W fikcyjnym świecie też warto trzymać się pewnych zasad - jakby w takim Władcy Pierścieni Aragorn
  • Odpowiedz
@Xuzoun: Ale fikołki ;))
Tutaj arielka z tego co rozumiem nadal jest pół ryba pół człowiekiem? Nie lata, nie podbija kosmosu ? Tylko robi to co do tej pory robiła ariel??

W fikcyjnym świecie też warto trzymać się pewnych zasad - jakby w takim Władcy Pierścieni Aragorn wymachiwał mieczem świetlnym, a Gandalf jeździł na motocyklu to ludzie też by się w-------i


Jak ktoś ma ograniczoną wyobraźnie to może mieć z tym problem ;)) na szczęście to świat fantasy i można tworzyć wszystko co się
  • Odpowiedz
@wladdan: Fikołkiem jest nazywanie rasizmem sytuacji gdy komuś nie podoba się wizualny dobór aktora do roli. Jakoś nie widziałem by ktoś oburzał się na wszystkie filmy w których grał np. Samuel L. Jackson czy Morgan Freeman - a przecież są czarni więc rasiści powinni mieć używanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rasistowskie za to jest przedmiotowe traktowanie PoC i wpychanie ich do produkcji tylko po to by
  • Odpowiedz