Wpis z mikrobloga

Hugo Boss. W 1932 roku komornik zajmował maszyny za długi. W 1941 roku firma kwitnie szyjąc mundury praktycznie dla wszystkich formacji zbrodniczego państwa niemieckiego. Stukrotnie wyższe obroty. Przyjaciel Hitlera, wielokrotnie bywał w jego rezydencjach. Symbolicznie osądzony po wojnie. Dziś marka luksusu :( Trwa audycja w Polskim Radio 24.

Zachęcam do współtworzenia albo chociaż obserwowania tagu #bezprzedawnienia

#moda #ubrania #perfumy
Pobierz Poludnik20 - Hugo Boss. W 1932 roku komornik zajmował maszyny za długi. W 1941 roku f...
źródło: comment_1663267605OWBuMNgc0KRVAqL0N1CFDO.jpg
  • 5
@Poludnik20: ich perfumy nigdy mi się nie podobały, ciuchy drogie i jakościowo nie są super jakości. Nie rozumiem fenomenu tej marki w obecnych czasach. Bossa lubię tylko jeansy, bo idealnie na mnie pasują i są dobrej jakości, reszta rzeczy które mam (sweter, trencz, koszula czy polówka na długi rękaw) to takie meh.
@Stryjekmod: polecam Dressmanna. Norwegia, też tam mogło być różnie, no ale na razie nic o nim złego nie słyszałem. W Polsce w secondhnadach. Dobre – w mojej ocenie – jeansy produkowane są również pod duńską marką Jack & Jones . Obie firmy zakładane kilka dekad po wojnie, więc jest szansa, że kapitał nie pochodził z mordów. Przynajmniej nie wprost z mordów.
@Poludnik20: No i teraz pytanie: czy spadkobiercy czy ktoś kto odkupił markę Hugo Boss nie powinni nic robić przez nastepne 100 lat? Nie, niech sobie projektują ubrania nadal, ale duża, zamożna firma, znana na całym świecie marka... gdyby chociaż powołała jakąś fundację, która np. funduje jakieś dziesięć stypendiów dla młodzieży z biedniejszych regionów Europy Wschodniej , chociaż na pierwszy rok nauki...nie zbiednieliby, a wypadałoby jeśli nie chce się być kojarzonym z
Pobierz Poludnik20 - @Poludnik20: No i teraz pytanie: czy spadkobiercy czy ktoś kto odkupił m...
źródło: comment_1663275588JzN3itS2GaCiCsr1TBVKEX.jpg