Wpis z mikrobloga

@agsbajahs: Według mnie warto robić ciasto na zaczynie poolish jeśli chodzi o chleb, bagietki, bułki itp. I to pomimo oczekiwania kilkunastu godzin, bo chrupiąca skórka, struktura ciasta oraz smak wypieku zdecydowanie różni się od tradycyjnych wypieków drożdżowych. Niestety jesli chodzi o ciasto na pizzę to nie mam doświadczenia, nie próbowałem, ale również jestem ciekaw efektu :) Jeśli kiedyś zdecydujesz się zrobić ponownie to daj znać co z tego wyszło :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@agsbajahs: Od siebie mogę dodać, że warto zapoznać się też z innymi filmami Vita, bo facet jest mega zakręcony na punkcie pizzy i można się od niego sporo nauczyć. Soft&Crunchy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@agsbajahs: Bardziej bym powiedział, że on cały czas modyfikuje przepisy i proces przygotowania, żeby pizza wychodziła jak najlepsza. Możesz obejrzeć filmik: Next level pizza dough" i z niego robić ciasto. Najgorsze jest to że bez dobrego pieca ciężko zrobić mega pizzę. Ja kiedyś robiłem w piekarniku i taka pizza byla dla mnie dobra, teraz robię w przerobionym piecu G3 ferrari i jest jeszcze lepsza, ale i tak zmierzam do kupna pieca
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@agsbajahs: Ja mam w swoim zamontowaną jedną grzałkę 1500W. Nagrzewa się około 30minut go i później 3 minuty piekę pizzę. Robię zwykle 7 sztuk i zamykam się we 2h z całością. Więc koszt prądu jest znikomy.