Wpis z mikrobloga

To jest polska klasa polityczna, elita. Tacy ludzie są w sejmie. Nic dziwnego, że polska scena polityczna, to co kto napisał na Twitterze albo powiedział w 2015. I nadawanie innym gombrowiczowskich mord, operowanie sloganami i łatkami. Najsmutniejsze jest też to, że ich wyborcy są jeszcze glupsi od nich #bekazlewactwa #lewica #bekazpisu #polityka
Pobierz
źródło: comment_1663229987kQ5KUuXE6dwyolvNaKA8Fh.jpg
  • 4
@obserwator_nsa: Już tłumaczę o co chodzi. Dla Żukowskiej Pis nie zwiększył poziomu opodatkowania, ale tylko przekierował istniejące fundusze ograniczając zakres usług publicznych na wypłaty bezpośrednie w formie 500+. Pis po prostu mniej wydaje na usługi powszechne: edukację, służbę zdrowia czy pomoc społeczną. I teraz te same usługi, których ludzie nie uzyskali od państwa muszą sobie kupić za te transfery socjalne. Czy to w formie prywatnej wizyty u lekarza, dentysty, korepetycji dla
@gerbilos: Nie, w tym wypadku nie wymagają. W przypadku Korwina jest tak, że złapany na mówieniu bzdur, tłumaczy się że sens jego wypowiedzi był inny. Ja nie zmieniam sensu wypowiedzi Żukowskiej, a sens jest dla mnie bardzo jasny, mimo, że mam tylko ogólną wiedzę publicystyczną i w polityce lewicowej nie siedzę.
@Dragonan: jak program rozdawniczy można nazwać neoliberalnym? Nominalnie nie wydaja mniej, tylko więcej. Dodatkowo rozszerzyli programy socjalne. Pomoc społeczną sobie kupisz na wolnym rynku xD co ma piernik do wiatraka? Brednie baby, która nie ma pojęcia o ekonomii co niejednokrotnie udowodniła w swoich wywiadach i potwierdzając tylko, że nie jest łagodnie mówiąc najostrzejszym ołówkiem w piórniku. Instytucje publiczne, służba zdrowia, ZUS to od dawna trupy! Więcej dosypanych pieniędzy tego nie zmieni.