Wpis z mikrobloga

W jednym z libkami się zgadzam - za obecną inflację odpowiada rozdawnictwo.

Tylko, że o ile libki za rozdawnictwo uznają skromny program socjalny w postaci 500+, lub waloryzację emerytur przebraną za kiełbasę wyborczą (13 i 14 emerytury) to jednocześnie nie uznają za nie prawdziwego rozdawnictwa, głównego paliwa inflacji, czyli dziesiątek miliardów złotych bezzasadnie, bez żadnego powodu danych polackim pseudoprzedsiębiorcom w ramach tarcz covidowych.

Ci oczywiście zamiast zainwestować te pieniądze w ich firmy, kontynuować z nich płacenie pensji pracownikom (lub spłacać inne koszty działalności), #!$%@? wszystko na konsumpcję w postaci nowych samochodów, wakacji, codziennego żarcia w restauracjach i remontów ich flipowanych na boku kurników inwestycyjnych...

#antykapitalizm #przedsiebiorczosc #bekazprawakow #bekazkonfederacji #bekazkuca #bekazlibka
Pobierz rzulta_gemba - W jednym z libkami się zgadzam - za obecną inflację odpowiada rozdawni...
źródło: comment_1663219129r2iT2BgPgntq2e65VKeZ0i.jpg
  • 53
danych polackim pseudoprzedsiębiorcom w ramach tarcz covidowych.


Ci oczywiście zamiast zainwestować te pieniądze w ich firmy, kontynuować z nich płacenie pensji pracownikom (lub spłacać inne koszty działalności), #!$%@? wszystko na konsumpcję


@rzulta_gemba: oczywiście generalizujesz to na wszystkich polskich przedsiębiorców na podstawie jakiegoś pseudo-rapera, który kupił nowe auto?

Rozdawnictwo pod każdą postacią to zło. Ale jeśli rząd z dnia na dzień zakazuje restauracjom czy siłowniom prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej, to odszkodowanie takim
@rzulta_gemba: oj jak bardzo masz tutaj rację. Robię w branży dóbr luksusowych i widziałem co się działo przez ostatnie 2 lata. Tak #!$%@? kasy to już dawno nie uświadczyłem. Pomimo, że sam na tym skorzystałem to od początku wiedziałem, że to sie skończy bardzo źle. Ciężko było tego nie powiązać z tarczami covidowymi.
@rzulta_gemba zanim coś napiszesz, sprawdź fakty.

jak można przeczytać np tutaj :
https://www.zadluzenia.com/pozyczka-bezzwrotna-dla-przedsiebiorcow-5000-zl-tarcza/
tarcza covidowa to ponad 200 mld ale bezpośrednie wsparcie przedsiębiorców to 74 mld.

500+ to 20 mld rocznie do 2019 i ponad 40 mld rocznie od 2019 Razem już grubo ponad 200 mld.

13 i 14 emerytury to 40 mld na chwilę obecną.

Do tego różne rolnicze (dodatki do nawozów, paliwa, suszowe itd), socjalne, pracownicze, opałowe, lokalowe, kredytowe (w
@rzulta_gemba ja za rozdawnictwo uważam setki miliardów przeznaczone na komisje smoleńskie, tvp, kolesi we wszystkich spółkach i na wszystkich możliwych stołkach. A jak stołka nie ma to się go tworzy.
skromny program socjalny w postaci 500+,


@rzulta_gemba: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
42 mld, a w tym roku pewnie dużo więcej, to jest skromnie? xD
Przypominam, że te pieniądze są zabierane usługom i inwestycjom, a idą praktycznie na nic. Jeszcze rodziciuchy mają czelność wyskakiwać z mordą, że to państwo powinno w całości płacić za ich gówniaki, a oni będą tylko z tego konsumować. No i spoko, chleb niedługo po 20 zł, dla nowego pokolenia nie
@rzulta_gemba: Zatem ci proste pytanie na spalenie styków.

Dzięki swojej zaradności i fajności jako młoda osoba awansowałas i zarabiasz 3800 brutto. Nie są to duże pieniądze ale powoli sie poniedziałek do góry. Wchodzi PiS cały na biało i zrównuje wszystkich z minimalna do twojego poziomu. Za tym tez idzie wzrost wszystkiego na około.

Pytanie zasadnicze. Zyskalas czy straciłaś