Wpis z mikrobloga

@EricCartman69: 20 blisko lat 6-10 iw dziennie to norma. Czyli zgodnie z definicja - alkoholizm.

1 listopad poprzedniego roku ostatnie piwo. Zero alkoholu przez 3 miesiace. Powodem nie byla "opinia spoleczna" czy klopoty zdrowotne czy cos podobnego. Powodem byla motywacja ktora sie pojawila.

Na poczatku byle troche wystrachany - z dnia na dzien przestac to jak organizm zaregaguje?

NIe zareagowal - nic sie nie stalo.

Problem w tym ze po 3
@EricCartman69: Właśnie w alkoholu jest ten problem że go wszędzie można kupić a takie zioło czy coś innego już niekoniecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale co jak co głód może ci minąć za 5,30,1h,5h ale jak minie to jest gitara i euforia zajebista.
teraz oglądam to naprawdę ciekawa analiza choroby


@EricCartman69: Miras z takiego czegos to sie smieje. I wierz mi lub nie - wiem co mowie i co robie.

Zadne gadki motywacyjne, zaden "wplyw spoleczny" ani nic z tych rzeczy nie dziala dlugotrwale.

Wiesz co dziala? Ty sam. Ale nie w sposob "bo tak nie wypada", "bo co inni pomysla" itp. To ma byc "ja znalazlem powod sam z siebie i dla siebie"
Wiesz co dziala? Ty sam. Ale nie w sposob "bo tak nie wypada", "bo co inni pomysla" itp. To ma byc "ja znalazlem powod sam z siebie i dla siebie" Wtedy to zadziala. Lepiej niz leki czy pierolenie motywacyjne.


@gorzki99: wiem o czym mówisz, w jednym filmiku właśnie to było opisywane. Motywacja zewnętrzna jest dobra na przestanie picia. np coś #!$%@?łeś po pijaku i ci głupio i wtedy przestajesz pić. Ale
@gorzki99: Te wykłady Mellibrudy to klasyk nad klasykami jeśli chodzi o materiały dot. mechanizmów uzależnienia. Do dnia dzisiejszego dzielą się nimi terapeuci w terapii uzależnień, więc sorry ziomek, ale kocopoły tu gadasz. Najpierw trzeba poznać i uświadomić sobie mechanizmy uzależnienia, potem można dopiero walczyć z wyzwalaczami. Nie pisz szkodliwych treści.
np coś #!$%@?łeś po pijaku i ci głupio i wtedy przestajesz pić. Ale żeby nie wrócić potrzebna jest motywacja wewnętrzna czyli twoje własne powody do chęci bycia trzeźwym


@EricCartman69: Nigdy nie mialem tak ze cos #!$%@? po nietrzezwemu. Co wiecej - jestem w pelni spokojny za to co robie nietrzezwy. Wiem ze niczego nie odwale.

Ale druga czesc cytatu - dokladnie tak - to sam musisz znalezc motywacje. Tylko ze te
Te wykłady Mellibrudy to klasyk nad klasykami jeśli chodzi o materiały dot. mechanizmów uzależnienia. Do dnia dzisiejszego dzielą się nimi terapeuci w terapii uzależnień, więc sorry ziomek, ale kocopoły tu gadasz. Najpierw trzeba poznać i uświadomić sobie mechanizmy uzależnienia, potem można dopiero walczyć z wyzwalaczami. Nie pisz szkodliwych treści.


@omakalandeflore: Ziomek nie zrozum mnie zle. Ja nie mam zamiaru "byc madrzejszy niz madrzy" Niemniej podejscie przez lata sie zmienia. Ile razy