Wpis z mikrobloga

mirkokoksy, zamierzam nabrać masy z 62kg na 68kg z głównym naciskiem na rozwinięcie klaty. Jestem amatorem siłowni więc mam pytania:

- czy to słynne "robienie masy" to budowanie mięśni czy po prostu przybieranie na wadze? mam 10% bf i nie chcę wychodzić ponad to
- czy białko w tych torbach po kilka kg jest mi niezbędne? jak to działa na narządy i czy nie dostane przez to jakiegoś zawału
albo innego raka
- jak dobrać dietę i ćwiczenia?

#silownia #mirkokoksy #dieta
  • 6
@iluvmypickle:
1. Zawsze troche nabierzesz tłuszczu podczas masy, nie zostaniesz ciągle przy 10% bf
2. Nie, jak możesz dostarczyć białko naturalnie z diety to "białko w torbach po kilka kg" nie jest niezbędne. A jesli masz problemy to można się zaopatrzeć.
3. Diete tak żebyś miał te 500 kcal na plusie od zera kalorycznego, białko 1.6-2 kg masy ciała, a co do treningu to weź sobie jakieś fbw z neta, np
@iluvmypickle ale co ma do tego bieganie, jeśli będziesz nie w zbyt dużej nadwyżce tylko właśnie + - te 500 to nie zalejesz się, a jako że jesteś początkującym i jesteś chudy to masz duży potencjał do budowania mięśni, więc powinieneś dobrze wykorzystać tę nadwyżkę. Nigdy nie zbudujesz czystego mięśnia podczas masy, choćbyś jak chciał to zawsze trochę tego tłuszczu też nabierzesz. A jak chcesz biegać to musisz wziąć poprawkę na to
@iluvmypickle: dla przeciwwagi dam ci swoj punkt widzenia, ja jak zaczynalem takiego nie dkstalem i zaluje. Jesli bedziesz jadl tyle ile potrzrbujesz i dostarczysz bialko (2g+/kg) to bedziesz budowal miesnie i nie zalejesz sie. Wiadomo, troche wolniej ale nie bedziesz wygladal jak #!$%@? polski tucznik ktorych pelno na silowniach. Co prawda miesnie beda rosly wolniej (0,7-0,9) tempa przyrostu jakbys byl na masie ALE SIE #!$%@? NIE ZALEJESZ. Redukcja to najbardziej #!$%@?