Wpis z mikrobloga

Ciekawy dzień trzeba przyznać. Cały dzień Rosjanie atakują pozycje Ukraińskie, szarpią się przy granicy, ostrzeliwują cały front od Charkowa do Chersonia, ale na szczęście Ukraińcy też działają i pod Chersoniem przeprowadzili jakieś naloty niszcząc kilka jednostek latających, magazynów i stanowisk dowodzenia. Pokusili się nawet o przywalenie w Stacje pogodową Centrum Hydrometeorologicznego należącą do DNR. Miejmy nadzieję, że Rosjanie się wymęczą tymi atakami i logistycznie będą w jeszcze większym dołku. Ciekawy jest zwłaszcza fragment Chersoński, tam ataki i naloty mogą służyć spowolnieniu potencjalnej ofensywy i pozwoli im zebrać większe siły, które się zwolniły po odpuszczeniu Charkowa.
#ukraina #wojna #mapa #rosja
Kagernak - Ciekawy dzień trzeba przyznać. Cały dzień Rosjanie atakują pozycje Ukraińs...

źródło: comment_1663156076pUr3erb0pfSBGLSyGajelK.jpg

Pobierz
  • 6
@Frasad: Nudy na pudy. Tam każdy się boi wrzucać jakieś znaleziska bo za byle pierdołę można dostać bana. Nawet taki wieloletni użytkownik i lubiany gość co dawał codzienne podsumowanie z linii frontu (oczywiście z perspektywy Rosyjskiej propagandy) dostał bana bo nie dał pod jedną wiadomością legitnego źródła xd (a zwykle dawał pod każdym wierszem źródło, w jednym wpisie mogło być kilkadziesiąt linków). Jakieś 90% wpisów tworzą ludzie z rosyjską flagą czy
A jak na Pikabu? Akcja pełna moblizacja (oprócz Moskwy i Petersburga) załapała?


@Frasad: może to moja błędna obserwacja ale zauważyłem, że więcej ludzi udziela się w wątkach związanych z swoją i więcej osób mówi o tym jak jest naprawdę, a te odpowiedzi są plusowane. Z kolei komentarze broniące "operacji specjalnej" są minusowane, a autorzy wyjaśniani.

Z mojej perspektywy wygląda to tak, jakby ludzie którzy do tej pory mieli #!$%@? na wojnę
@Frasad: ja to widzę tak - i niech nikt nie pisze, że jestem onucom i wybielam ruskich

Bogatsi ruscy ergo lepiej wykształceni, bardziej pro-zachodni nic nie mówili jak wojna się rozpoczęła, bo albo się bali albo mieli #!$%@?, bo żyją w kraju który co chwila toczy z kimś konflikt i kolejna operacja wojskowa nie była niczym nadzwyczajnym.

Ale możliwość mobilizacji jest czymś nadzwyczajnym, a może i sankcje już zaczynają kłuć w
@malinq: W ogóle mindset ruska to dla mnie była zagadka, z 10 może wiecej lat temu byłem zagranico i tam miałem parę ruskich, paszporty w Łotwy, Litwy i Estonii mieli. Ciągle wychwalali rosję, do nas Polaków gadali że będziemy znowu mówić po rosyjsku etc. Rozbraja mnie to dwójmyślenie u nich, matka rosja legancka ale gejropa lepsza bo eurasy itd. No kretyński naród, serio. Już Serbowie nie mieli takiego #!$%@? których tam