Wpis z mikrobloga

Mirki, będę budował dla dzieciaka (i siebie ;) gokarta / buggy / samochodzik - coś małego na 2 osoby. Wizualnie będzie to w stylu tego ze zdjęcia.

Pytanie, jaki silnik wybrać? Popularny chiński klon GX 200 z 6,5 HP wystarczy? Czy celować w 230 cm3 z 7,5 HP (choć to 150 zł różnicy). Ten 1 koń mechaniczny zrobi sporo różnicy? Nie chcę pojazdu wyścigowego, ale jakby te 40-50 km/h wyciągało na asfalcie, to byłoby fajnie.

#diy #gokarty #buggy #mechanika #motoryzacja #kiciochpyta
jestemjakijestem1212 - Mirki, będę budował dla dzieciaka (i siebie ;) gokarta / buggy...

źródło: comment_1663140351TBCZk0hkDVbSqDSrjoUch0.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wrocilem_bo: szkoda czasu? Zależy komu. Czas spędzony z dzieciakiem przy projekcie bezcenny - a to głównie to ma się liczyć. Kupić gotowca żadna sztuka ;)

Poza tym ten ze zdjęcia będzie mnie kosztował 2K z nowym silnikiem i konwerterem obrotów. Po co wydawać 7-8K na nówkę, której i tak dzieciak nie wykorzysta... Bez sensu.

Poza tym mam zawieszenie, zwrotnice i układ kierowniczy od quada 125 cm3, który bez problemu wykorzystam
  • Odpowiedz
@jestemjakijestem1212: pytanie jak duży jest dzieciak, z 5-6 latkiem bym czasu nie marnował na robienie, tylko kupił gotowca, rozebrał na części w garażu i zaprosił malca do wspólnego składania :) Dziecko nie musi widzieć jak ojciec wykuwa każdą część, żeby docenic prezent :) Jeśli masz już jakieś elementy to spoko, ale koszt 2k jakoś chyba jednak trochę zbyt optymistyczny :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jestemjakijestem1212: Ostatnio skończyłem budowę buggy. Co do silnika nie pomogę, bo robiłem elektryka, ale polecam kupić jakiegoś starego quada typu bashan, bądź samą ramę. Dużo czasu zaoszczędzisz a jest się na czym wzorować, szczególnie z geometrią przedniego zawieszenia. Odnośnie samego GX to słyszałem, że te konwertery obrotów ze sprzęgłem z allegro są strasznie problematyczne, ale niech się ktoś inny wypowie. Jeśli nie zależy na automacie to może fajnie byłoby zamontować
  • Odpowiedz
@jestemjakijestem1212: Mocne gokarty do zabawy mają 6.5 i to już się robi niebezpieczna zabawa. Jak dasz dziecku coś tak mocnego to jesteś #!$%@? ojcem. 12 konne gokarty to aż ja się bałem dać gaz w podłogę. To jest lekkie, 30 konny gokart ma przyspieszenie na poziomie f1
  • Odpowiedz