Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mircy z domów jednorodzinnych mam pytanie:

Zaczyna się sezon grzewczy, mam dom 135m2, ogrzewany grzejnikami. Kocioł gazowy kondensacyjny Vaillant ecoTEC plus, regulator pogodowy calorMATIC 470f z czujnikiem temperatury montowanym na zewnątrz. Dom lat 14, z rynku wtórnego. Warstwa styropianu na ścianie to gdzieś 12 cm.

Pytanie dotyczy ustawienia temperatury wody grzewczej - w internecie piszą, że do takiego kotła powinna ona wynosić do 57 stopni Celsjusza, a najlepiej 30-40, bo inaczej zakłóci to proces kondensacji i będzie większe spalanie gazu.

W instrukcji kotła jest obrazek sugerujący, że jak ma się regulator pogodowy to się odkręca pokrętło regulacji wody na kotle na maksa, tj. 75 st.C.

Czy ma ktoś podobny sprzęt, albo zna się jak najlepiej i najefektywniej ustawić podobny zestaw?

Wrzucam zdjęcie infografiki z kotła.

#ogrzewanie #dom #pytanie #budownictwo
Pobierz Kepucz - Mircy z domów jednorodzinnych mam pytanie: 

Zaczyna się sezon grzewczy, mam...
źródło: comment_16630778043Hi8Cb8APs1tLI64PRZo5h.jpg
  • 1
@Kepucz: masz grzejniki zapewne? Ustaw taka temperaturę, żeby woda w grzejnikach zapewniala komfort cieplny. W jesieni pewnie te 40 stopni może starczy ale w zimie raczej nie i tego nie przeskoczysz. Im wyższa temperatura tym będzie niższa sprawność pieca kondensacyjnego, ale nie będzie dramatu.