Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Chciałbym zostać wędkarzem i może nawet fanatykiem #pdk͡° ͜ʖ ͡°) ale nie mam karty wędkarskiej, więc musiałbym wyrobić, jak do tego podejść? Złożyć wniosek i się uczyć jak na prawo jazdy przed egzaminem? Na pewno tu dużo znawców, więc liczę na pomoc #wedkarstwo
  • 8
@Jabco: Temat wałkowany na tagu. Idziesz na egzamin do jakiegoś koła PZW albo sklepu wędkarskiego (wybranego). Czasami jest jakiś służbista i magluje cię z RAPR a czasami tylko pytają się czy masz równo gotówki na egzamin.
@Jabco: regulamin pzw sobie znajdziesz za darmo. Egzaminy to najczęściej fikcja i albo wypełnią go razem z Tobą albo dostaniesz do domu i sam sobie uzupełnisz (ja uzupełniłem w samochodzie i za 15 minut odniosłem- nawet nie sprawdzali odpowiedzi, tylko podpisali i schowali). Znajdź najlepiej jakiś sklep wędkarski, gdzie mają też koło PZW i idź z dobrą bajerą. Pogadaj, pościemniaj (no kocham wędkować, ale tyle płacę za komercję, że fajnie już
@Jabco: dzwonisz do kółka, umawiasz się na egzamin, robisz przelew, idziesz na egzamin, zdajesz, z potwierdzeniem zdania do urzędu żeby wyrobili kartę, z kartą spowrotem do kółka opłacić zezwolenia i tyle.
Specjalnie uczyć sie nie musisz, ale RAPR przeczytaj.
@Jabco: wybierasz koło, idziesz tam, płacisz 10 zł za egzamin, którego nie ma, dostajesz papier, że zdałeś, idziesz z tym papierem i zdjęciem do starostwa i składasz wniosek o kartę. Za kilkanaście dni odbierasz kartę, wracasz do koła gdzie opłacasz składki i dostajesz pozwolenie na amatorski połów ryb. Od tej pory jesteś pełnoprawnym rybokiem.