Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to jest jakaś choroba psychiczna? Kiedy np z kimś rozmawiasz i obok was siedzi inna osoba i np Ty rozmawiając z tą osobą, to ta osoba która siedzi z wami zwraca Ci uwage że podnosisz głos na te osobą, z którą aktualnie rozmawiasz, kiedy naprawdę tego nie robisz tylko mówisz po prostu głośno i tak zawsze jest kiedy ta osoba jest przy mnie - pomimo, że sama drze ryja bez powodu jak ma odpowiedzieć, albo ktoś się o nią martwi i zwraca uwage na to co je to ona z ryjem "Nie będziesz mi mówiła co mam jeść", a przecież ona nic jej nie zrobiła tylko okazała jej troskę, bo jest w ciąży i się martwiła ¯_(ツ)/¯ - siostra o siostrze

No i ta siostra co jest w ciąży, to zawsze tak się zachowywała, że czepiała się mnie, bo mówiłem twierdząc, że się drze. Rozmawiałem wtedy z ojcem i mu coś tłumaczyłem, mówiłem normalnie a ta do mnie z ryjem że po nim krzycze i tak za każdym razem jak byliśmy młodsi to siostrze przeszkadzało nawet to że głosno połykam jedzenie czy "głośno" chodze i te jej czepianie było zawsze z taką pogardą do mnie, nie wiem o co jej chodzi ¯_(ツ)
/¯ tak naprawdę nie wiem co moge sie po niej spodziewać/jak zareaguje bo co bym nie odpowiedział, to z ryjem zawsze, raz na ruski rok jest miła, ale zwykle nie jesteś pewny jak zareaguje, mam cztery siostry i te trzy właśnie tak się zachowują jak opisałem wyżej te pierwszą; najstarsza jest w miare normalna i normalnie reaguje. Ojciec tak samo się zachowuje jak te trzy i teraz pytanie czy to jest jakieś zaburzenie? Wyobraźcie sobie jak te trzy wraz z ojcem się spotkają... Każdy drze ryja na siebie "bo głośno mówi i sie drze na drugą osobe, wiec trzeba z pogardą mu zwrócić uwage" ¯_(ツ)_/¯

#psychologia #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #631fa13ea08746cacf44839e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 12
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: co za rodzinka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
każdy każdemu włazi na głowę, krzyczą na siebie, wtrącają się do cudzych rozmów, "wyrażają troskę" poprzez krytykowanie kto co je xD

jesteście dorośli i tak siedzicie na kupie u rodziców: córka w ciąży, druga córka, jeszcze synek i każdy wykrywa zaburzenia psychiczne u innych ?
  • Odpowiedz
OP: @heniek_8: To nie jest krytyka. Krytyką nazywasz to jak ktoś się o Ciebie zwyczajnie troszczy i Ty zamiast zareagować spokojnie, to się wydzierasz na te osobę?


@AnonimoweMirkoWyznania:
ja was nie znam i podchodzę neutralnie, ty zajmujesz jedną stronę w tym sporze

jeżeli ktoś cię (albo siostry czy o kogo tam chodzi) nie pyta o radę co ma jeść, to nie wtrącajcie się z nieproszonymi radami. praktycznie nikt tego nie
  • Odpowiedz
OP: @heniek_8: Nie, Ty po prostu jesteś złośliwym trollem. Wiele razy Cie widziałem pod postami amw jak naśmiewałeś się z OPów. Tu chodzi o kontekst sytuacji. Ona się martwiła, bo zjadła seven daysa i takie do swojej siostry, że ma nie jeść przetworzonych rzeczy w tym stanie, a ona jej odpowiedziała ryjem, że nie będzie jej mówić co ma jeść, a przecież nic złego jej nie zrobiła tylko okazała troske
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: skupiasz się na mnie a lepiej skupić się na sytuacji

Ona się martwiła, bo zjadła seven daysa i takie do swojej siostry, że ma nie jeść przetworzonych rzeczy w tym stanie, a ona jej odpowiedziała ryjem, że nie będzie jej mówić co ma jeść, a przecież nic złego jej nie zrobiła tylko okazała troske o siostre i jej przyszłego bombelka.


seven days to nie trucizna, i jakim prawem jedna siostra
  • Odpowiedz
a przecież nic złego jej nie zrobiła tylko okazała troske o siostre i jej przyszłego bombelka.


@AnonimoweMirkoWyznania: a właśnie, że zrobiła:/

Sytuacja którą opisałeś to fałszywa troska. Autentyczna troska zakłada widzenie drugiego człowieka wraz z jego potrzebami i emocjami. Osoby które się autentycznie troszczą wiedzą, że kobiety w ciąży są "niewolnicami" hormonów i miewają dziwaczne zachcianki kulinarne. Zjedzenie rogalika i zagryzienie go śledziem i popicie wodą z ogórków kiszonych jest w
  • Odpowiedz
każdy lekarz wam powie, że lepsze dla przyszłej matki jest zjedzenie batonika czy rogalika w spokoju niż stres wywołany mieszkaniem z taką rodzinką
  • Odpowiedz