Wpis z mikrobloga

Pracuje ktoś z was na acadgeo? Zastanawiam się nad zmianą obecnej platformy CAD z dodatkowymi nakładkami na jeden program ogarniający większą możliwość kartowania i obliczania, a ciężko o opinie.
#geodezja
  • 3
@ziomekz: Też się zastanawiałem nad kupnem jakiś czas temu, bo muszę używać na razie 3 programów(turbomap, winkalk, mikromap), co mnie denerwuje, ale niezdecydowałem się kupić, bo:
1. Te acadgeo wydaje się być intuicyjnym programem i można by powiedzieć "że wszystko robi" ale czy ta firma się nie zawinie za kilka miesięcy? ( i chyba to jest najgorsze, bo po co mam się uczyć tego programu, będzie to zmarnowany czas)
2. Koszt
@WykopowyGeodeta: Generalnie to jest acad poszerzony o dodatkowe funkcje, jak firma się zawinie to dotychczasowa funkcjonalność zostanie. Póki co nie mają eksportu gml tylko podgląd więc program i tak nie będzie "do wszystkiego", w czymś te wsady i tak będzie trzeba obrabiać. Mam licencję gstar cada, cenowo wychodzi podobnie (tylko gstar wieczysta licencja), jakbym miał dodatkowe opcje, które w jakikolwiek sposób ułatwią prace geodezyjne byłbym zadowolony stąd moje zainteresowanie. Chciałem odsprzedać
@ziomekz: Póki co chyba Cgeo jest najbardziej zaawansowane i ma najwięcej funkcji. Przy większych projektach co prawda nie działa zbyt płynnie.
Nie wiem czym się zajmujesz, ale co to znaczy wyklikać punkty w cadzie?