Wpis z mikrobloga

Czy to jest celowa retoryka chińskiego rządu czy może bycie pożytecznym... jutuberem?
Wygląda jak cwane działanie i budowanie wiarygodności udając, że jest się nieugiętym dla władzy. Spaliła się na początku jak stwierdziła, że rząd nie funduje propagandy w innych językach poza chińskim i jaki mieliby w tym cel, żeby zapłacić jej za zagraniczny materiał o tybecie albo mongolii xD

Większość dobrze widzi jak dobrze sobie radzi chińska propaganda na zachodzie, a akcja tiktok to już majstersztyk, dlatego podoba mi się kierunek jakim podąża ten kanał pokazując, że problemy z jakimi zmagają się chiny to jakieś tam wewnętrzne drobnostki ale tak to jest bardzo spoko. Brzmi sensownie bo jakby zaczęła wciskać kontrowersyjne tematy, to kanał działałby jak jednofrontowa tuba a takich źródeł jest wiele, a tutaj pokazuje kolorowe życie i jak jest super.

O wiele większe zagraniczne kanały na yt, które starały się być niezależne i mówiły subiektywnie o problemach zostały zniszczone przez rząd i autorzy musieli uciekać i to za jakieś bzdety. A tu truszczynka stąpa bo grząskim gruncie jakby nie bała się konsekwencji...

Nikt mi nie wmówi, że lewicowa feministka siedzi i edukuje się wiele lat w kraju, który jest zaprzeczeniem jej wartości (no chyba, że miłość do komunizmu jest większa ( ͡° ͜ʖ ͡°))

#polskiyoutube #chiny #propaganda #teoriespiskowe
Bitszkopt - Czy to jest celowa retoryka chińskiego rządu czy może bycie pożytecznym.....
  • 9
  • Odpowiedz
@DuszaBardzoWysokiegoSzczebla: Bardziej racjonalizowanie chorych zakazów, typu zamykanie w kurniku w obawie przed covidem i cieszenie się z paczek z pożywieniem xD Ale w materiałach przebija się dobrobyt bo nasza chińska studentka wynajmuje mieszkanie za 6k i jedzenie jest droższe niż w Polsce, więc na pewno studenci lepiej żyją od polaka robaka na pełnym etacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
O wiele większe zagraniczne kanały na yt, które starały się być niezależne i mówiły subiektywnie o problemach zostały zniszczone przez rząd i autorzy musieli uciekać i to za jakieś bzdety. A tu truszczynka stąpa bo grząskim gruncie jakby nie bała się konsekwencji...


@Bitszkopt: Warto podkreślić, że jest dokładnie tak jak mówisz. Wiele osób, które z Chinami żyło całkiem dobrze, prosperowało tam latami i zarabiało na youtube swoimi materiałami rzeczywiście musiało się
  • Odpowiedz
@Bitszkopt: ja nie widziałam cieszenia się a paczek. Przecież wspominała, że u niej na osiedlu nawet spoko, ale były miejsca gdzie np. tego jedzenia w ogóle nie było. Jakoś osobiście nie widzę jakiegoś zachwalania dobrobytu czy wolności przez nią.
Sam sobie przeczysz. Z jednej strony piszesz, że mówi niewygodne rzeczy jakby się nie bała, więc pewnie współpracuje z rządem chińskim, po chwili że jednak zachwala Chiny.
  • Odpowiedz
@philosophy: Jedno nie zaprzecza drugiemu biorąc pod uwagę jak bardzo wyrafinowana jest chińska propaganda. Balansuje na bardzo cienkiej lini, dlatego mam wątpliwości. Spójrz na kanały, które uciekały z chin za totalne głupoty mimo że mieli bardzo entuzjastyczne podejście. Chłopak nawet znalazł chinkę z którą się hajtnął, znał język i był dobrze zasymilowany ale musieli uciekać bo dostawali pogróżki i byli zastraszani. Nie widzę jakichś negatywnych wypowiedzi, które normalna osoba by potępiała.
  • Odpowiedz
O wiele większe zagraniczne kanały na yt, które starały się być niezależne i mówiły subiektywnie o problemach zostały zniszczone przez rząd i autorzy musieli uciekać i to za jakieś bzdety. A tu truszczynka stąpa bo grząskim gruncie jakby nie bała się konsekwencji...

@Bitszkopt ale ona planuje prędzej czy później wyjechać z Chin dlatego nie musi udawać jak tutaj jest super.
  • Odpowiedz