Wpis z mikrobloga

Ale pięknie działa metoda gotowania żaby. Ruscy z każdym miesiącem coraz bardziej godzą się ze swoją porażką i rolą w świecie. Propagandyści już coraz mniej szczekają o tym że będzie ogień i piekło i że co to oni nie zrobią. Jeszcze jakiś czas temu mówiono że jak rakiety spadną na Krym to już koniec i atom, a teraz co chwilę rakiety lecą na Krym i z każdą kolejną rakietą ruscy coraz bardziej przyzwyczajają się do tej sytuacji i wojna o Krym staje się coraz bardziej prawdopodobna, a przynajmniej już nie ma takiej umysłowej bariery że nawet strach o tym mówić. Im dłużej to trwa tym tak naprawdę prawodpodobieństwo użycia atomu maleje, bo nawet gdyby go użyli to ich zdolności ofensywne są coraz gorsze

#wojna #ukraina #rosja
A.....i - Ale pięknie działa metoda gotowania żaby. Ruscy z każdym miesiącem coraz ba...

źródło: comment_1662926359WZ2d0uUWTy67TnL622Y2aN.jpg

Pobierz
  • 44
@Aplikacja_TelaDei: a ja zauważyłem że ludzie pogodzili się z tym, że nawet jakby ruscy użyli tego swojego drewnianego atomu to mają tyle nowoczesnych rakiet zdolnych zrobić atomem zamieszanie na świecie, ze tyle to obrona przeciwrakietowa nato wciąga nosem na drugie śniadanie i ludzie się przestali mniej obawiać, że rosja jest w stanie wywołać wojnę nuklearną z prawdziwego zdarzenia
@xiv7: mało się o tym mówi ale atom zdetonowany na odpowiedniej wysokości pozwoli wyłączyć prąd na obszarze wielkości całej Europy. Nie będzie ofiar, nie będzie skażenia ale będzie prawie całkowity blackout i jeśli się utrzyma to zginą miliony
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zielony_Ogr: tyle że robienie takiego ataku jest bez sensu - bo pocisk do momentu detonacji jest nie do odróżnienia od normalnego ataku taktycznego i zaraz po jego wykryciu pójdzie normalna akcja odwetowa
@jast: w temacie niszczenia takich pocisków moja wiedza jest minimalna więc się nie odniosę

@uzurpatorex: wody w kiblu nie spuścisz bez prądu, wiedziałeś o tym? to teraz sobie pomyśl, że od miesiąca w największych miastach Europy nie działa wywóz śmieci i szamba. Dodaj sobie do tego truchło milionów krów które zdechły, bo dojarki nie działały i im rozerwało cyce. To wszystko gnije powodując plagi szczurów i szerzenie się chorób, a
Lub wypłata kopiejek - jak tam chcesz.


@uzurpatorex: żałosny jesteś, wystarczy chociażby poczytać moje komentarze z dnia dzisiejszego żeby się o tym przekonać.

Nie odpisuj mi juz, jak bede chciał pogadać z dzieckiem to pogadam z córką
@Zielony_Ogr: To co chcesz wiedzieć - jestem elektrykiem. Bo to czym straszysz to tzw "bomba emp" czyli wybuch którego głównym produktem jest zakłócenie działania systemów energetycznych poprzez wywołanie tzw "Kołysania Mocy" -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%82ysanie_mocy i wywołanie kaskadowego upadku systemu energetycznego.
Ale - po pierwsze, wybuch który by wywołał taki kataklizm w całej europie musiałby być absurdalnie silny ze względu na prawo odwróconego kwadratu.
Po drugie - systemy energetyczne są obsługiwane przez fachowców
w temacie niszczenia takich pocisków moja wiedza jest minimalna więc się nie odniosę


@Zielony_Ogr: nie chodzi o niszczenie pocisków, tylko że taki atak zanim nie dojdzie do eksplozji nie da się odróżnić od normalnego ataku jądrowego dalekiego zasięgu - bo głowicę trzeba wysłać naprawdę na wysoki pułap. Tym samym po jego wykryciu natychmiast polecą głowice odwetowe. Więc próbując "tylko" zrobić blackout Rosja nie dość, że ryzykowałaby poważnie pełnoskalowy konflikt jądrowy ale
@Niedobry: ja to sie czasem zastanawiam czy wykopki to skonczyly cos wiecej niz podstawówkę.

Wlasnie nazwales bredzeniem wnioski czolowych fizykow USA pracujacych przy projekcie Manhattan.

Wracaj do dziury z ktorej wypelzles