Wpis z mikrobloga

Dajcie radę mirki.

3 lata wynajmowałem mieszkanie płaciłem na czas około 2k, wynajmujący chciał podnieść cenę o 500zl, oczywiście się na to nie zgodziłem i chce się wyprowadzić. Ale nie o tym. Właściciel mieszkania napisał mi dziś, że jutro wtedy gdy nie będzie mnie w domu przyjdzie z jakimś obcym gościem oglądać mieszkanie. Na co oczywiście się nie zgodziłem a wynajmujący powiedział mi, że w umowie mamy tak napsiane, że może przyprowadzać kogo chce kiedy chce, wystarczy że mnie o tym poinformuje. W mieszkaniu mam wszystkie rzeczy, nawet umowy które zawierają wrażliwe dane osobowe. Czy takie coś co mówi właściciel i chce zrobić jak zgodne z prawem

#wynajem #prawo #mieszkanie
  • 28
@asdfghjkl 3 lata temu podpisywałem, właśnie jej szukam. Ale czy jest to zgodne z prawem, że może sobie przyprowadzać kogo chce i kiedy chce a ja nie mam nic do gadania?
@cardiv Tak, jak macie w umowie, że w czasie okresu wypowiedzenia może kogoś przyprowadzać, to się na to zgodziłeś. Oczywiście nie może tego zrobić bez Twojej zgody, ale zgodziłeś się na to 3 lata temu
@cardiv jest na to jakiś paragraf, bo nic do niego nie dociera. Powołuje się na umowę, że mógłby nawet 31 dni w miesiącu kogoś przyprowadzać pod moją nieobecność i ja nie mam nic do gadania
@cardiv: "Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu, albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku." art. 193 KK.

On sobie może mówić co chcesz, ale jeśli Ty nie wyrazisz zgody i nie będziesz obecny - nie ma prawa wejść do mieszkania. Taki zapis w umowie jest do podwazenia w kazdym sadzie.
@cardiv: Jeśli umowa tak mówi to tak. Osobiście nigdy się nie spotkałem z takim zapisem w umowie. Zawsze było że do domu więc może właściciel tylko przy obecności najmujacego i z wcześniejszym powiadomieniem o takiej wizycie. Dlatego o umowę pytam