Wpis z mikrobloga

@Plumit: nie masz czego żałować. Nie warto. Mam 13 (nie mini):
-> bateria maks 1 dzień
-> nie działają moje akcesoria na bt 3 (bo apple każe mi kupić nowe... za stare)
-> ograniczony system do bólu, np. taki onedrive nie może w tle synchronizować zdjęć, musisz mieć włączona apke na czas synchronizacji... Na Androidzie takich akcji nie miałem.
-> brak skanera palców, często w słoneczny dzień face id nie działa
@Ibiryd: Pewnie telefon ma swoje wady, ale przesiadam się ze 6s, którą pewnie bym dalej używał gdyby nie zbyt mała pojemność już i padająca bateria. Zależy wszystko od użytkowania ja nie jestem wymagający i tak największe gówno od Apple > android
@Ibiryd: Co ty masz za akcesoria na bt3 jeszcze? A co do onedrive i odświeżania w tle to miej pretensje to Microsoftu, to ich aplikacja i jakoś tego nie ograli dobrze. To samo jest z Google drive. Jak uploaduje na ios zdjęcia to nie mogę więcej jak 30 na raz bo się apka #!$%@?. Przykładów jest więcej, np Google maps maja więcej opcji na androidzie bo na ios nie można dać
@Plumit: Lol zaraz po konferencji kupiłem mamie 13stkę bez mini za 3700, a teraz mini 800zł droższa.
Zresztą w zeszłym roku w grudniu kupiłem słuchawki jabra elite 75t za 279zł, w lipcu kosztowały 550, a teraz widzę chodzą po 599-699 xD
To co się dzieje z tymi cenami i to za stary sprzęt to jakaś masakra.
@dac14: to wynika z ograniczeń ios i "optymalizacji".
Jakie akcesoria? Mój stary creative głośnik bt, narzędzia do pomiarów (czasem się w elektronikę bawię), wszystko teraz do kosza wywalić?
Zresztą na iOS nie ma nawet innej przeglądarki jak Safari, wszystko inne to nakładki na Safari, bo apple nie pozwala używać innych silników... Taka to optymalizacja.

@Plumit > Pewnie telefon ma swoje wady, ale przesiadam się ze 6s, którą pewnie bym dalej używał
@Plumit: typowe Euro jest typowe. I z tego będą robić promocje 500 zł i puszczać w mediach o ile to złotych mają taniej. XD Wcześniej taką cenę mieli przy zwykłej 13 i zjeżdżali niżej w promocjach.
@Ibiryd: Iphone 6s wyszedł w 2015 roku. Do dziś działa bardzo dobrze i działałby jeszcze długo gdyby nie brak wsparcia dla iOS 16.

Nie jestem żadnym ekspertem i pewnie, że każdy telefon były dla mnie dobry, bo korzystam z niego do dzwonienia, pisania sms i przeglądania neta, ale nie wiem czy jakikolwiek telefon z androidem przetrwa ponad 7 lat, działając w taki sposób jak działał mój kochany 6s ( ͡°
@Plumit: myślę, że takie zadanie jest w stanie spełnić większość tel na rynku -> czyli pisać, dzwonić, sprawdzić niusy.
Wiem jak działa 6s, ja bym nie dał z tym rady (no, ma swoje lata, nie ukrywajmy) :)

A zaoszczędzone pieniądze można wydać na inne rzeczy :)
Ja się z Apple wyleczyłem skutecznie.
@Plumit 6s działa tragicznie przecież, mam w szafce 2 sztuki na zapasowy telefon i co najwyżej mogę z nich zadzwonić bo na więcej szkoda nerwów.

Co więcej, przez to że apple z 120hz zrobiło sobie premium funkcje i nie daje tego do podstawowych modeli to te nowe iPhony mimo że działają bardzo szybko nie zbliżają się płynnością nawet do średniaków z androidem. Wiem że na takich androidach wszystko działa wolniej ale jak
@emitar: mniej więcej jak pytanie co się traci jak nikt nie wspiera windowsa xp. Bezpieczeństwo, aktualizacje aplikacji, funkcji itd. Chce mieć dostęp do najnowszego systemu.

@open_or_die: jasne, sam wymieniając monitor z 65 hz na 144 widzę ze to przeskok ogromny. Ja nigdzie nie pisze ze iphony to najlepsze telefony na świecie dla wszystkich. Ja się nie męczyłem na 6s, serio. Dla mnie są wystarczające, działa bezproblemowo. Jeżeli ktoś jest wymagający