Wpis z mikrobloga

#berlin #niemcy #veturilo #nextbike #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta

Jak w Berlinie wygląda kwestia oddawania rowerów? Zainstalowałem apkę nextbike i widzę w niej dwa rodzaje znaczników białe i niebieskie, na logikę było by to oznaczenie stacji na niebiesko oraz wolno stojących rowerów na biało. Ale jak chodziłem po Berlinie to często nie było stacji w niebieskim miejscu. Plus jak wygląda tu oddawanie roweru by nie płacić? Na mapce widać strefę różową i w niej ma być teoretycznie opłata za oddanie tam roweru 1 euro, a poza nią jtej opłaty nie ma czy jest większa? Pożyczyłem dwa rowery jeden miał blokadę bolcem wkładanym do szprych i oddałem go na stacji w różowej strefie i zablokowałem bolcem. Drugi był bez bolca odblokowywało się aplikacją i blokowało blokadą przy tylnym kole, i on nie zablokował się w żaden sposób w elektrozamku. Oba rowery pożyczyłem na 28 min i za oba zapłaciłem 9 zł z groszami. Jak je oddawać, by były za darmo?
  • 2
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@temokkor: miec abonament za 10€/mies, wtedy masz 30min za darmo. Ceny zaleza od Regionu, nie wiem jak w Berlinie ale tak - w rozowej 1€, niebieskiej/stacjach 0€, poza nimi 10€+