Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
kilka dni temu kupiłam #stromanthe #triostar w Castoramie za oszałamiające 20 zł za sztukę (może być to spowodowane faktem, że podpisane była jako calathea). Postanowiłam ją przesadzić do hydroponiki i dzisiaj nadszedł ten dzień.
Korzenie wyszorowałam (dosłownie) zużytą szczoteczką do zębów. Czyszczenie tych korzeni to był dramat, ale najgorsze było pozbywanie się papierowego koszyczka. Cóż, teraz tylko od niej samej zależało będzie, czy przeżyje, czy niekoniecznie.
Posadziłam je w koszyczku hydroponicznym z miernikiem do lechuzy, jutro zamierzam podlać pożywką z senzizymem i rootbastikiem.
Za jakiś czas zrobię aktualizację, czy żyje :)

#hydroponika #badyle #hodujzwykopem #rosliny #roslinydoniczkowe #ogrodnictwo
Pobierz DziewczynaKlopsztangi - Dzień dobry,
kilka dni temu kupiłam #stromanthe #triostar w ...
źródło: comment_1662834628kI3R1jRrfLmTkkDCZjlP0I.jpg
  • 17
@DziewczynaKlopsztangi: Szacun za poświęcenie ale jaki jest cel? To ozdobna roślina? Rzadka? Pytam bez złośliwości bo sam zaczynam sie bawic w roślinność w domu. I wiele zagadnień jest dla mnie zagadka.
@clas: Cel jest taki, że podobają mi się różne rośliny i satysfakcjonuje mnie, kiedy wychodzi jakiś nowy liść. Cel przenosin do hydroponiki jest taki, że rośliny w niej lepiej rosną, chociaż trzeba się bawić w mierzenie pH i najlepiej EC. Tak, ozdobna, z tego, co wiem to raczej rzadko kwitnie, a takie o ozdobnych liściach najbardziej mi się podobają. Nie wiem, czy jest rzadka, prędzej powiedziałabym, że łatwo dostępna, ale zwykle
@clas: Cel jest taki, że podobają mi się różne rośliny i satysfakcjonuje mnie, kiedy wychodzi jakiś nowy liść. Cel przenosin do hydroponiki jest taki, że rośliny w niej lepiej rosną, chociaż trzeba się bawić w mierzenie pH i najlepiej EC. Tak, ozdobna, z tego, co wiem to raczej rzadko kwitnie, a takie o ozdobnych liściach najbardziej mi się podobają. Nie wiem, czy jest rzadka, prędzej powiedziałabym, że łatwo dostępna, ale zwykle
@clas: Polecam się w kwestii roślin doniczkowych, jeśli nie będę potrafiła pomóc to przynajmniej postaram się podsunąć miejsce, gdzie można znaleźć odpowiedź ;)
Swoją drogą to hydroponika jest też dobra do hodowania warzyw, więc mógłbyś cieszyć się własnymi przez cały rok, choć tu akurat nie mam żadnego doświadczenia, bo jak próbowałam ukorzenić bazylię to uschła :/
@clas: Polecam się w kwestii roślin doniczkowych, jeśli nie będę potrafiła pomóc to przynajmniej postaram się podsunąć miejsce, gdzie można znaleźć odpowiedź ;)

Swoją drogą to hydroponika jest też dobra do hodowania warzyw, więc mógłbyś cieszyć się własnymi przez cały rok, choć tu akurat nie mam żadnego doświadczenia, bo jak próbowałam ukorzenić bazylię to uschła :/

@DziewczynaKlopsztangi: Biorę z całym brakiem inwentarza :)
Do hydroponiki jeszcze nie dorosłem ale to
Chociaż wierze ze wiele z tego co potrzebuje da się „na parapecie” ogarnąć :)

@clas: Pewnie, chociaż obawiam się, że na wysiew niektórych rzeczy już trochę za późno :/

@DziewczynaKlopsztangi: To na pewno. Ale Google twierdzi ze wiele rzeczy mogę jeszcze siać.
W skrócie czasami. Chciałbym podpiąć jak stosować np nawozy. Jakie są zasady podlewania. I takie tam podstawy :)
@DziewczynaKlopsztangi dobra cyrkulacja powietrza, niższy poziom wody w osłonce, jeśli już podłoże pleśnieje to trzeba rozebrać i wymienić podłoże, stare można Wy gotować albo do piekarnika. No u mnie oczyszczacz z nawilżaczem chodzą 24/7, w witrynce wiatrak 16h na dobre :P Może używasz organicznych nawozów albo korzenie są złe oczyszczone?
@lux666: Hmm... Staram się oczyszczać bardzo dokładnie, nie raz niemal "szoruję" korzenie, aż do białego. Chyba będę musiała zmianę podłoża rozważyć. Normalnie nalewałam wodę do wyższej kreski przy "optimum", ale definitywnie przy następnym podlewaniu naleję ledwo ledwo.