Wpis z mikrobloga

Siedem tysięcy złotych za 8 lat doświadczenia w programowaniu?! Oszukali mnie!
Tak niestety wygląda rynek pracy. Przeszedłem mnóstwo rozmów kwalifikacyjnych i widełki podane w ogłoszeniach to bzdura, podawane by zachęcić ludzi, ale nikomu tego nie dają "i co pan nam zrobisz?"
Pracodawcy szukają najtańszych pracowników i takie są realia. W obecnej firmie zwolnili się wszyscy programiści z potężną wiedzą i nikt nawet palcem nie kiwnął by ich zatrzymać. Wystarczyło dać dobrą podwyżkę, ale co robi zarząd? Zatrudnia juniorów za 6-7k brutto z nadzieją, że młodzi będą #!$%@?ć jak beduini. Szefuncio już urabia młodych, gadając im jakie to przed nimi wizje rozwoju stoją ( ͡° ͜ʖ ͡°) Świeżaki (sam nim jestem, ale mam doświadczenie z korpo więc trudno mnie urobić) będą #!$%@?ć, już #!$%@?ą od rana do wieczora.

Nie #!$%@? więc jakie to kokosy w IT są bo gdyby tak było to młodzi by nie przychodzili #!$%@?ć kilkanaście godzin za 6k brutto. Gdzie te mityczne 15k? Ja w poprzednim korpo jako senior dev c# miałem 8.5k zł brutto + premie (około 1 pensja w roku dodatkowo).

#pracbaza #praca #programowanie #korpo #korposwiat #pytanie
CalibraTeam - Siedem tysięcy złotych za 8 lat doświadczenia w programowaniu?! Oszukal...

źródło: comment_1662793117wLzLQALQ4ZkpoiRBjq1UXV.jpg

Pobierz
  • 38
Co do widełek to kiedyś szef powiedział o tych słynnych „do”. Mówił ze podał taka w ogłoszeniu ale szczerze nie poznał jeszcze nikogo przez te lata kto by na takie zasługiwał :D
Bo stawki to B2B w tych widełkach, a Ty brutto UOP podajesz. Przelicz sobie tak: (B2B pensja/m-c *10,5)/12, to masz stawkę miesięczną UOP pełnych kosztów pracodawcy z urlopami i tygodniem chorobowego. Potem jakiś online kalkulator Ci z tego wyliczy brutto i zobaczysz, że z 30k to się nawet 25 brutto nie robi, stąd taki rozjazd. A jeszcze podatków nie zaczęliśmy odliczać :⁠,⁠-⁠)
@CalibraTeam: Na UoP mniej więcej tyle zarobisz, żeby więcej zarabiać, trzeba przejść na B2B albo bezpośrednio u zagranicznego klienta pracować, ale wtedy trzeba z ludźmi gadać i to jeszcze po angielsku, a komu by się chciało ;p
@dexterpol: jako mid php na uopie miałem tyle w 2019 ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nie byłem wtedy dobrym negocjatorem.
Seniorzy pehapa zarabiają teraz podobnie jak javowcy. Pomaga fakt, że jest ich w Polsce z trzydziestu xD