Wpis z mikrobloga

Te mam pomysł. A gdyby tak zmusić zagraniczne firmy mające tu fabryki montownie itp. do płacenia polskim pracownikom tyle co oni płacą w swoim rodzimym kraju? Oczywiście według kursu zl. Trzeba by to też rozszerzyć na działalność eksportową czyli płacisz tyle ile płacą w kraju dla którego produkujesz, bo ciule odrazu firmy przerejestruja na polską nazwę i będą udawać polską. Co by to dało według mnie? A no godne zarobki, nie bylibyśmy więcej postrzegani jako tania siła robocza, a jakby chcieli uciekać to podatek od wyprowadzki 50% i założyć POLSKĄ firmę na miejsce tej co uciekła. Dodatkowo inflacja by zmalała bo to byłby duuzy zastrzyk zagranicznej gotówki bezpośrednio do kieszeni obywateli. Coś ala KPO ale dla ludzi nie firm czy samorządów. #pracbaza #finanse #gospodarka #gownowpis
  • 10
  • Odpowiedz
@ElectroNICK a nie lepiej podnieść najniższą płace? Bo tak to pracownica biedronki zarobi 2700 euro a sprzątaczka w lidlu 2300 euro a kowalska co sprząta klatki schodowe nadal ma 2200 zł.
Albo inaczej. Otwórz działalność za granicą, wybuduj tutaj hale przemysłowe i zatrudnij ludzi i zrób tak jak sam napisałeś. Toć to proste co nie? Można zawsze dodruk pieniądza drobić jeszcze.
Ogólnie to na wykopie nie dziwią mnie tak myślący ludzie.
  • Odpowiedz
@ElectroNICK nic sie nie zmieniasz. Taki inteligentny a za pracą ucieka za granice zamiast otworzyć działalność i dać przykład innym. Czemu nie pójdziesz na swoje tylko innym próbujesz dyktować co mają robić? Może szef powinien z pracownikami po polowie sie dzielić? XDD
  • Odpowiedz