Wpis z mikrobloga

Pomijając cały wątek leaku scenariusza, to jakie rzeczy wyłapaliście, które wskazują na to, że Halbrand okaże się w rzeczywistości Sauronem?
- jak poznaje Galadriele, mówi, że nie wszyscy są tym kim się wydają?
- pochodzi z południa, gdzie Sauron buduje swoje królestwo
- bardzo charazmatyczna postać, która łatwo zjednuje sobie ludzi (jak Annatar)
- trafia do Numenoru, czyli tam gdzie trafi w końcu Sauron
- w Numenorze rozdaje ludziom różne podarunki (Sauron - Lord of the gifts)
- scenarzyści skupiają uwagę na tym, że jest zainteresowany rzemiosłem/kowalstwem i podobno jest w tym niezły, niczym Sauron
- sam scenariusz jest zbudowany pod oczekiwany plot twist, gdzie Halbrand okaże się kimś złym, tylko wątpliwości są do tego czy będzie to Sauron/jeden z powierników pierścienia/król spod góry, a może ktoś jeszcze inny

#lotr #ringsofpower
  • 7
@Hektorrr: w sumie tu żadnych spoilerów nie ma poważnych, a juz na pewno takich które dotyczą fabuły serialu, może tylko to, że Halbrand trafia do Numenoru.
Bo to, że Halbrand okaże się Sauronem albo kimś złym, to tylko dywagacje, bo żadna z tych rzeczy nie jest potwierdzona.
@vardum: Byłbym to najgłupszy plot twist ever XD mogę się mylić bo Silmarillion czytałem 100 lat temu ale jak Sauron działał na wyspie już był totalnie zły więc smecenie przypadkowemu elfowi nie wszyscy są tym kim się wydaje durne. On powinien spiskować a nie starać się o pracę kowala. Mam nadzieję że on ostatecznie będzie dobry z trudną przeszlością a nie Sauronem. Bo ja tego nie kupuję.
@SpaceMonkey: no cóż, już od pierwszego odcinka scenarzyści wywrócili wszystko co się działa w silmarillionie na głowę i mało to ma wspólnego z książkową wersją. Samo to, że jest pokazany Isildur i jego ojciec, a pierścienie nawet nie są wykute to już jest ogromna nieścisłość, bo pierścienie powstały na tysiące lat przed upadkiem Numenoru
@vardum: Tak, tak wiem ale nadal Sauron był po prostu zły i manipulantem więc gadanie po próżnicy smetów mi nie pasuje. No chyba że w tym sezonie wyspa nie pójdzie na dno(więc jeszcze nie będzie jego wątku na niej i po prostu odpłynom) i on ma super plan związany z Galadrielą. Choć nadal dla mnie byłby to durny plot twist.