Wpis z mikrobloga

@SpalaczBenzyny:

Być może tetaz wajcha skierowana jest na Nas.
USA widzą kto jest wart czego, jak trzeba serio coś podziałać.
Akcje z MiGami sami musieli zastopować bo sie Pokom tryb berserek zaczął wczytywać.

Z drugiej strony - możliwe że nasi dostali jasne wytyczne - do 2025 kuweta ma być ogarnięta.
I stąd kupujemy sprzętu pod korek.
Tylko my zostaliśmy z większych graczy jako pewny sojusznik do projekcji siły w regionie.
Turcja
@w0jmar: Wiesz może jak wygląda sytuacja z Rumunią? W sensie logistyka itp.? Niby boją się trochę mieszać, ale kto się nie boi. Transport z Polski też z tego co czytałem lepszy z Polski niż Rumunii, ale mimo to bazy mają amerykanie tam.
@michugd1:

Ja nic nie wiem - składam do kupy tylko info. od Wojczala, i publicystów. A Bartosiaka .... noo nie bardzo.
To co Wojczal mówił w pełni się potwierdza.
Trzeba poszukać jego analizy sytuacji Rumuni bo kilka krajów dosyć trafnie opisał (Węgry, Niemcy, Grecje, Włochy) wìęc może i Rumunie... .
Wbrew pozorom dobra infrastruktura to jedno ale wola polityczna i sytuacja geostrategiczna jest ważniejsza a ta nie zmienia z dnia na
@Kodzirasek:

Teraz Rosja zaczyna walkę o swoje istnienie.
Jeśli inne kraje (Gruzja, Mołdawia nawet Czeczenia) zobaczą jak słaba jest Rosja to sami zechcą powtórzyć to co zrobiła Ukraina.

Jedyne co Rosji pozostaje to propagowanie że bez Zachodu UKR nic by nie zdziałała i że pozstałe wymienione kraje są osamotnione więc powtórki nie będzie.

Oczywiście wojna trwa i Rosja może (tfu, tfu,tfu) podbić UKR.
Akcje z MiGami sami musieli zastopować bo sie Pokom tryb berserek zaczął wczytywać.


@w0jmar: Tę konkretną sytuację widzę inaczej, ale śmiechlam przeokrutnie, piękne xD

Co do reszty pełna zgoda, ten sam obraz mi się wyłania z tych wszystkich jutubowych "przepowiedni".
@zjem_twoj_bigos:
Noo fakt, z tego co się orientuje to myśmy chcieli za szybko i za głośno te MIGi przekazać, i w sytuacji kiedy Rosja miała jeszcze drugą armię świata.
Ktoś puścił o tym bąka w Brukseli (jakiś urzednik, ale nie od Nas) i ... poszło z gruzem.
Zrobił się szum i Nasi przerzucili odpowiedzialność na USA ( przerzucenie przez baze RAMS.).
@w0jmar: Mi się wydaje, że to była typowa akcja dezinformacyjna, zrobił się taki szum, że jak zaraz potem się na Ukrainie trochę namnożyło MIGów i ciężkiego sprzętu to już nikt nie wiedział skąd się w końcu wzięły. Ale oczywiście nie dam sobie włosa wyrwać za swoje teorie dopóki fog of war nie opadnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zjem_twoj_bigos:

typowa akcja dezinformacyjna,


Mhmm - emocje były takie że dobrze że tylko tak to zostanie zapamiętane.
Dobrze wiemy że akurat tutaj, w sprawie pomocy UKR załaczyła się "god mode" i "na....ać ruskich czym popadnie" na UKR zanim podejdą pod granicę Polski.

Ps. Zobaczysz co się stanie jak w końcu RUS użyje nuka.
Wtedy wszystko pójdzie na Ukrainę.
Oczywiście znowu będzie karpik na ruskiej mordzie bo orki myślą że kogoś tym
@w0jmar: Tak, temat nuków już się u nas zupełnie oklepał. Ja z Rzeszowa, więc też będę w pierwszej kolejce do wybudzenia nocnym alarmem jakby co. Ciekawe jak się naród popisze jak po wyborach wjedzie temat powszechnego poboru, jeszcze niedawno byłabym pewna, że skończy się na machaniu szabelką w internecie, ale po tym co pokazali Ukraińcy już nie jestem. Oczywiście tylko sobie dywaguje, nie oczekuje od nikogo bohaterstwa, szczególnie że jako różowa
Pobierz
źródło: comment_1662804723SgiIMuZRcB4e2YizmRXHiS.jpg