Wpis z mikrobloga

Część!
Dzisiaj chce Wam zaprezentować pierścionek zaręczynowy, jaki zamówił u mnie Mirek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pierścionek ręcznie robiony, złoto próby 585, z czarnym diamentem 0.5 ct w towarzystwie dwóch brylantów o parametrach czystość VS1 i barwie F. Cena tego pierścionka na dzisiaj u mnie robionego 100% ręcznie to ok. 4500 PLN (w przypadku druku 3D i odlewu ok. 3500 PLN)

Co takiego jest nietypowego w tym pierścionku? ¯\(ツ)_/¯

A to, że został on od początku do końca zrobiony w 100% ręcznie. Dzisiaj zazwyczaj (z naciskiem na zdecydowana większość) biżuterii wykonywana jest z wykorzystaniem druku 3D i odlewu, w tym także pierścionki jak pokazany... I żeby było jasne nie jestem snobką, która twierdzi, że „prawdziwa” biżuteria to tylko ta robiona ręcznie. Ja także przygotowując wycenę daję alternatywę, czy dany pierścionek ma zostać wykonany ręcznie, czy posiłkujemy się drukiem 3D. To Wy podejmujecie decyzje. Wasza decyzja powinna być jednak świadoma i powinny wam być przedstawione różnice. Dla kogoś kto jest laikiem, na pierwszy rzut oka nie widać różnicy pomiędzy wykonaniem biżuterii pierwszą lub druga techniką. Ja te różnice jednak dostrzegam. I to nie jest tak, że biżuteria wykonana przy pomocy druku 3D i odlewu #!$%@? się bylejakością (tym bardziej, że jak już wspomniałam praktycznie cała biżuteria, która jest dzisiaj w sprzedaży powstała posiłkując się odlewami). Dużo zależy od tego jak został wykonany sam odlew (jego porowatości), jak potem został obrobiony i wykończony (ze swojej strony mogę Wam zagwarantować najwyższą dbałość o detale). Dużym atutem odlewów jest też cena wyrobu, która jest niższa niż tego wykonywanego ręcznie (w końcu taka praca jest dla mnie mniej czaso- i pracochłonna).

Skoro nie ma różnicy to po co przepłacać? ¯\
(ツ)_/¯

Otóż różnica jest, tylko niewidoczna na pierwszy rzut oka. W przypadku pracy ręcznej nie dość, że taki pierścionek jest unikatowy i niepowtarzalny, to ze względu na charakter pracy z metalem (złoto jest walcowane, przeciągane i kute) jego struktura jest trwalsza i bardziej zwarta. Odlew, przez to, że metal nie jest poddawany takiej obróbce ma strukturę „gąbki”, a co za tym idzie, jest miększy, bardziej podatny na odkształcenia i ścieranie, bardziej łamliwy. Podsumowując biżuteria wykonana ręcznie jest wyżej ceniona (także i wyceniana), trwalsza, mniej podatna na ścieranie i odkształcenia (ale podkreślam, że mówimy o perspektywie kilku lat użytkowania wyrobu). Technika ręcznego tworzenia pozwala nam też tworzyć wyroby bardziej filigranowe. Odlewy ze względu na większą kruchość, zazwyczaj nie dają możliwości odlewania delikatnych elementów, a nawet jeśli się odleją, to praktycznie gną się w palcach, bez użycia większej siły. Zbyt cienkie elementy, nie poddane obróbce mechanicznej będą łamliwe i tymczasowe. Ponadto jest to sztuka, która mówiąc ogólnikowo „wymiera”, dzisiaj jest coraz mniej złotników robiących od początku do końca ręcznie.

Jeśli kogoś interesuje proces powstawania tego pierścionka zapraszam na film, na moich social mediach, gdzie został on krok po kroku pokazany ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
FB: https://www.facebook.com/totemy.bizuteria
IG: https://www.instagram.com/totemy.annaruminska/
YT: https://www.youtube.com/watch?v=e8frd3vjruA

#pierscionek #bizuteria #jubilerstwo #slub #zareczyny #oswiadczyny #wesele #krakow #zlotnik #zloto #handmade #rzemioslo #chwalesie #niebieskiepaski #rozowepaski #totemybizuteria
Pobierz totemybizuteria - Część!
Dzisiaj chce Wam zaprezentować pierścionek zaręczynowy, jak...
źródło: comment_1662625434AK9bAQgF9Fhw2P5ocFBNzk.jpg
  • 17
@totemy_bizuteria hmm, czyli ktoś przychodzi Do Ciebie z jakąś koncepcja, która ma w głowie, Ty tworzysz projekt i decydujecie co dalej, czy trzeba przyjść już z jakimś swoim - powiedzmy - szkicem?
Pytam, bo zastanawiam się poważnie nad tym, żeby zamówić pierścionek u Ciebie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paaszczaktaxi: naturalne czarne diamenty, choć możliwe, są bardzo rzadko spotykane w przyrodzie. Zawdzięczają swój kolor zawartości grafitu. Ze względu na ich rzadkość (naturalne czarne są rzadsze niż tradycyjne białe), ich cena jest zdecydowanie wyższa. Otrzymywane sztucznie zabarwienie jest często jedyną alternatywą wyboru dla Klienta, jeśli kryterium wyboru jest barwa, właśnie ze względu na koszty.