Wpis z mikrobloga

Na tagu jest narzekanie, że podwyżka za mała, stopy za nisko. Wiem, ja też narzekam, ale dalej trzeba pamiętać, że stopy są na najwyższym poziomie od 20 lat. Jeśli jeszcze są tacy, którzy kpią, że to nie wpłynie na dalsze załamanie akcji kredytowej i rynku nieruchomości w najbliższych miesiącach to niech lepiej spokornieją. Poza tym, gdyby ktoś wam powiedział rok temu, że stopy dojdą do 7% to uwierzylibyście czy nie? Wystarczy popatrzeć na starsze posty, zresztą sam bym nie uwierzył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #nbp #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #gospodarka #inflacja
Pobierz aei9077 - Na tagu jest narzekanie, że podwyżka za mała, stopy za nisko. Wiem, ja też ...
źródło: comment_1662558902vk3ndSDaEiS4m03dARej7j.jpg
  • 8
. Poza tym, gdyby ktoś wam powiedział rok temu, że stopy dojdą do 7% to uwierzylibyście czy nie?


@aei9077:

w wakacje kredytowe też nikt nie wierzył Biorąc pod uwagę wakacje to kredyciarz da bankowi tyle jakby stópki przez cały rok wynosiły około ~1,4 (w zaleznosci kiedy WIBOR mu się zmieniał i czy ma/przeszedł na stałe) ale będą nawet tacy co kredyt w tym roku będzie ich wynosił mniej niż w 2021.
w wakacje kredytowe też nikt nie wierzył Biorąc pod uwagę wakacje to kredyciarz da bankowi tyle jakby stópki przez cały rok wynosiły około ~1,4 (w zaleznosci kiedy WIBOR mu się zmieniał i czy ma/przeszedł na stałe) ale będą nawet tacy co kredyt w tym roku będzie ich wynosił mniej niż w 2021.


@KakaowyTaboret: Wakacje kredytowe są tylko dla kredytów już zaciągniętych (przed 1 lipca 2022r.), więc nie łagodzą wpływu nowych rekomendacji
Wakacje kredytowe są tylko dla kredytów już zaciągniętych (przed 1 lipca 2022r.), więc nie łagodzą wpływu nowych rekomendacji KNF i wzrostu stóp na zakręcenie kurka z nowymi kredytami.


@aei9077:

to prawda, ale jednoczesnie wakacje kredytowe zmniejsza liczbe upadlosci konsumenckich lub szybkich sprzedazy nieruchomosci na które ludzi przestało być stać ¯\_(ツ)_/¯
to prawda, ale jednoczesnie wakacje kredytowe zmniejsza liczbe upadlosci konsumenckich lub szybkich sprzedazy nieruchomosci na które ludzi przestało być stać ¯_(ツ)_/¯


@KakaowyTaboret: Bardziej bym powiedział, że w takich przypadkach raczej tylko je opóźniają.