Wpis z mikrobloga

Mirki, doradźcie, bo zaczyna mnie to denerwować.
Pacjent - i7-6700k, skręcony na 4.6Ghz max, na nim chłodzenie Prolimatech Blue Megahalems (wieżowe), a pomiędzy świeżutka pasta MX-4.

Temperatury w stresie jak na zdjeciu. Procek ~40-50 stopni, rdzenie ponad 80. Czy to normalne?
Czy zostaje tylko skalp czy mogę to jakoś inaczej ogarnąć?
Dodam, że tylko w stress testach sprawdzałem temperatury (głównie PRIME), zarówno przed testem jak i ułamek sekundy po zakończeniu testu temperatury na rdzeniach wracają do normalnych ~40 stopni.

Jakieś rady? Dodam, że wszystkie programy praktycznie pokazują tak samo.

#intel #komputery #pcmasterrace #overclocking
Pobierz
źródło: comment_1662500815oru4dLAignqjOO68bypuTY.jpg
  • 7
80 stopni to przecież żaden problem, nie panikuj.


@L3gion: nie panikuję, ale nie da się ustawić wentylatorów patrząc na temperatury rdzeni. A przy 80 stopniach ruszają na 80%, a takie skoki na rdzeniach mam włączając chrome ( ͡° ͜ʖ ͡°) (więc na sekundę wentylatory dostają strzała mocy, i tak co chwile). Tu mam problem.

W zasadzie to czym się przejmujesz?


@Amasugiru: j.w. Temperatura skacze nawet na
No to skalp ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@leesiuu: no niestety, 3 lata temu przyszedł czas na mojego Haswella więc timing nawet się w miarę zgadza. Plus jest taki że tu można sobie delidder wydrukować albo kupić za symboliczną sumę nie to co w lutowanych z komponentami smd pod czapką.
@keton22: kumpel ma delidera od der8auer'a, więc tutaj nie ma problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kompletuję wszystkie niezbędne rzeczy i będę sie za niego zabierał, bo jednak lubię, jak komputer w 80% jest pasywny ( ͡° ͜ʖ ͡°)